Odpowiednia dieta, czy świadomie dobrana pielęgnacja dopasowana do typu naszej skóry może nam pomóc zniwelować problemy z cerą. Czasem jednak takie działania to stanowczo zbyt mało zwłaszcza, gdy problem jest już naprawdę rozległy, jak na przykład w przypadku pękających naczynek. Wówczas najskuteczniejszą metodą na ich pozbycie się jest zabieg.

Zabieg zamykania naczynek 

profesjonalne zamykanie naczynek w ŁodziDo najczęściej spotykanych problemów z cerą zalicza się pękające naczynka oraz trądzik. O ile w przypadku tego drugiego leczenie potrafi być skuteczne o tyle w przypadku pękających naczynek już nie zawsze. Mowa tutaj oczywiście o leczeniu nie tylko farmakologicznym, ale i o zmianie diety oraz odpowiedniej pielęgnacji. Tendencję do pękających naczynek często są wynikiem odziedziczenia genetycznego dlatego tak trudno się ich pozbyć tradycyjnymi metodami. Na rynku mamy dostępne różne maści, które pozwolą nam zredukować ich widoczność, ale nie rozwiązują one niestety samego problemu. Jedynym skutecznym narzędziem do tego jest profesjonalne zamykanie naczynek W Łodzi znajdziemy gabinety, które posiadają w swojej usłudze zabieg zamykania naczynek przy pomocy lasera. Jest to nowoczesna i wbrew pozorom bezbolesna technika, bezpieczna dla naszego zdrowia. Światło lasera działa punktowo, a jeżeli mamy naprawdę wrażliwy typ cery możemy poprosić o dodatkowe znieczulenie. Jest to zabieg z którego mogą korzystać osoby nawet z bardzo wrażliwą skórą, co już samo w sobie wiele mówi o jego skuteczności i bezpieczeństwie.

Na taki zabieg możemy umówić się nie tylko wówczas, gdy mamy kilka pękających naczynek na twarzy, ale także wtedy, gdy problem jest bardziej rozległy i dokuczliwy, a co więcej, nie występuje on jedynie w obrębie twarzy. Po skończonej serii zabiegów, której ilość dopasowywana jest indywidualnie dostaniemy też instrukcje, jak postępować, aby problem nie powrócił.