O badaniach poligraficznych nie każdy słyszał, ale o wariografie już zapewne każdy. Jego działanie jest niezmienne od wielu lat, ponieważ jest to sprawdzony system, który daje nawet dziewięćdziesięciopięcioprocentową skuteczność

Gdzie wykonać badanie wariograficzne?

niedrogie badania wariograficzne - warszawaKiedy podejrzewamy kogoś o oszustwo, to przeważnie staramy się to sprawdzić na własną rękę. Jedni to robią skutecznie, inny nieudolnie lecz każdy ma jakiś  sposób, który uskutecznia przez całe życie, gdyż już w dzieciństwie się tego uczymy. Jednakże są ludzie, którzy dobrze potrafią kłamać, ponieważ są świadomi mowy ciała i też kontrolują swój język, zatem wykrycie u nich fałszu jest znacznie bardziej skomplikowane, jednakże nie niemożliwe do wykonania. Sprawdzonym sposobem są niedrogie badania wariograficzne – Warszawa jest miastem, w którym możemy je wykonać. Znajduje się tam Instytut Badań Wariograficznych, który rocznie przeprowadza nawet kilkadziesiąt tysięcy badań. Są one prowadzone przez licencjonowanych testerów, którzy posiadają niezbędną wiedzę z zakresu psychologii a także potrafią świetnie analizować o wyciągać wnioski na podstawie zgromadzonych danych. W trakcie badania wariograficznego, rejestrowane są reakcje fizjologiczne organizmu, takie jak nadmierna potliwość skóry czy też przyspieszone bicie serca. To właśnie one w dużej mierze zdradzają badaną osobę, ponieważ nie widać ich gołym okiem, a wariograf to zarejestruje. Na końcu badania, tester dokonuje analizy otrzymanych wyników i na jej podstawie wyciąga stosowne wnioski.

Badanie wariograficzne jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na wykrycie kłamstwa czy nawet potwierdzenie ewentualnej zdrady. Jego skuteczność jest bardzo wysoka, pod warunkiem spełnienia określonych zasad prowadzenia badania.