Niemalże w każdym dużym mieście znajduje się przynajmniej kilka złomowisk, które chętnie przyjmują pojazdy w dowolnym stanie. Kierowcy przyjeżdżają na szroty żeby zostawić stary samochód lub kupić używane części w dobrym stanie.

Czym się zajmują skupy samochodów?

skup aut krakówNa złomowiska najczęściej trafiają samochody kilkudziesięcioletnie, które są uszkodzone lub też ich stan stanowi zagrożenie dla kierowcy oraz uczestników ruchu drogowego. Jednak nie jest to regułą, gdyż dość często lawety przywożą na złom auta nowe, które są w znaczącym stopniu uszkodzone po wypadku. Przeważnie takich pojazdów nie opłaca się naprawiać, zatem pozostaje tylko oddać na złom. Jednakże nie robi się tego za darmo, ponieważ w zamian za auto, kierowca otrzymuje zapłatę w wysokości od trzystu nawet dwóch tysięcy złotych. Wysokość kwoty jest ściśle powiązana z modelem i marką samochodu oraz jego wagą. Po przyjeździe na złomowisko, pojazdy są ważone, w celu sprawdzenia czy nie są lżejsze niż masa podana w dowodzie rejestracyjnym. Jeżeli kierowca wyciągnął z pojazdy dość ciężkie elementy, to waga może być niższa, zatem będzie musiał dopłacić odpowiednią kwotę, za każdy brakujący kilogram. Jeżeli chcemy legalnie zezłomować pojazd, to trzeba się udać na szrot, gdzie prowadzony jest skup aut Kraków jest miejscowością, w której działa już kilka takich punktów i każdy co roku przyjmuje setki pojazdów różnym tanie technicznym. Jednak to nie jedyna ich działalność, ponieważ prowadzą także sprzedaż części pochodzących z przyjętych aut.

Samochody, które mają już ponad piętnaście lat, przeważnie są bliskie oddania na złomowisko, ponieważ ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Jeżeli kierowca szybko nie sprzeda samochodu, to jedynym rozwiązaniem jest oddanie go na szrot.