Wiele osób kojarzy pobyty w sanatorium z dużą obecnością starszych osób. Niemniej jednak obecnie w ośrodkach wypoczynkowo-rehabilitacyjnych spotkać można coraz większą liczbę młodych osób. Najpopularniejsze ośrodki tego typu znajdują się w Kołobrzegu, Nałęczowie, Krynicy-Zdroju i oczywiście Ciechocinku, który jest najbardziej popularnym ośrodkiem w naszym kraju. 

Nowoczesne polskie sanatoria

ośrodki wypoczynkowo rehabilitacyjneWyjazd do miejsc jakimi są ośrodki wypoczynkowo rehabilitacyjne są szczególnie często zalecane przez lekarzy ortopedów. Zabiegi oferowane przez te ośrodki potrafią naprawdę zdziałać cuda. W sanatoriach możemy liczyć na zabiegi z borowiny, wód leczniczych czy inhalacje wspomagające leczenie naszego układu oddechowego. W nowoczesnych ośrodkach możemy dodatkowo spodziewać się zabiegów w gabinetach fizykoterapii. Kilkudniowy pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym to jednak zdecydowanie za krótko. Zarówno lekarze jak i osoby pracujące w sanatoriach zalecają by najkrótszy pobyt w ośrodku nie trwał krócej niż trzy tygodnie. Dopiero po takim czasie nasz organizm zacznie odczuwać efekty działania zabiegów. Wizyty w ośrodkach wypoczynkowo rehabilitacyjnych są często zalecane przez lekarzy, którzy koordynowali nasze leczenie i je zakończyli. Zabiegi rehabilitacyjne pomogą nam w osiągnięciu pełnej sprawności i powrocie do normalnego życia. Należy jednak pamiętać, że poszczególne rodzaje chorób wymagają niekiedy różnych czasów pobytu w ośrodkach.

Generalnie wyjazd do sanatorium niekiedy finansowany jest przez NFZ. W takim przypadku musimy jednak udowodnić, że stan naszego zdrowia wymaga wizyty w ośrodkach. Do sanatorium możemy również wyjechać na własny koszt. Trudno podać konkretną cenę takiego wyjazdu bowiem jest on zależny od miejsca gdzie zlokalizowany jest ośrodek oraz od rodzaju zabiegów.