Dzieci jeszcze kilka miesięcy po urodzeniu odnajdują poczucie bezpieczeństwa wtedy, kiedy są szczelnie opatulone. Ciasna przestrzeń przypomina im bowiem łono matki, w którym przebywały przecież przez tak długi czas. Z czasem ta potrzeba ciasnoty zanika. Jednak na początku musimy pamiętać o niej, jeżeli chcemy aby dziecko czuło się dobrze i mniej płakało. 

Niemowlę potrzebuje być owinięte

rożki dla niemowląt minkyTo niesamowite jak umysł dziecka zapamiętuje to, co działo się w brzuszku mamy. Mało przestrzeni, specyficzny, szumiący hałas to mała podpowiedź dla rodziców noworodka lub niemowlaka. Dziecko często płacze, kiedy pozostawia się mu zbyt dużo przestrzeni, do której przecież nie jest przyzwyczajony. Stąd tak duża popularność kocyków i becików. Doskonałym i wygodnym dla rodziców rozwiązaniem są rożki dla niemowląt minky, które posiadają kokardę, pozwalającą na uregulowani i ustabilizowanie rożka. Nie dość, że rożki te są niezwykle wygodne i zapewniają dzieciom ciepło, to jeszcze na dodatek robią piorunujące wrażenie sowim wizerunkiem. Zaprojektowane przez asrtystów zadziwiają swoją estetyką. Dużą robotę w ich przypadku robi wspomniana już wcześniej kokarda. Dodatkową jej funkcją jest funkcja ozdobna. Nasza pociecha wygląda w taki beciku niezwykle uroczo i jeszcze bardziej słodko niż normalnie. Warto nadmienić, że rożki zrobione są z najwyższej jakości materiałów hipoalergicznych, które są niezwykle przyjemne w dotyku a w dodatky dobrze izolują ciepło.

Niemowlęta mają szczególną potrzebę bezpieczeństwa. Odnajdują ją w ciasnych przestrzeniach, do których są przyzwyczajone z okresu ciąży. Odpowiednio owinięty maluch jest spokojniejszy. Należy dziecko stopniowo przyzwyczajać do zmiany otoczenia. Doskonale sprawdzają się tutaj specjalne rożki niemowlęce.