We współczesnym świecie trudno było by nam funkcjonować bez środków transportu. Dlatego z biegiem czasu środki transportu się zmieniały, udoskonalały się. Dzięki temu możemy przemieszczać się w różne miejsca i to w dość krótkim czasie.

Rower miejski i droga do pracy

rowery miejskieAle może zacznę od początku. Uważam, że pierwszym zmechanizowanym środkiem transportu był rower. Co prawda wymaga on do chwili obecnej naszej siły nóg, by można było nim jechać. Ale i tutaj nauka już działa w tym zakresie. Mamy przecież rowery elektryczne, które może i nie są jeszcze aż tak popularne i najchętniej kupowane, a nie wymagają naszej pracy nóg, by nim jechać. Osobiście uważam, że najlepsze są chyba rowery miejskie, które świetnie służą jako środek transportu, jeśli chcemy jechać na przykład do sklepu, do pracy, czy na wycieczkę rowerową. Jazda na rowerze należy do przyjemnych rzeczy, czuje się wiatr we włosach. Inne rowery, które są podobne do tych miejskich to rowery holenderskie, one też nadają się do jazdy, ale głównie po ciężkich drogach. Zresztą wszystkie rowery są świetnym i tanim środkiem transportu. Idąc krok na przód możemy wyróżnić skutery, motocykle, które są już znacznie szybsze od rowerów, ale one nie mają zadaszenia, więc w porę deszczową nie nadają się do jazdy, tak jak i rowery. A więc możemy przejść do kolejnego środka transportu, jakim jest samochód osobowy, ciężarowy oraz tak dalej. Jadąc nim możemy to robić w każdą pogodę. Każdy sklep oferujący, czy to drobne środki transportu, czy duże udziela nam na nie gwarancji, przez to możemy dłużej się cieszyć z ich korzystania.

Oprócz środków transportu lądowych, możemy przecież tez wymienić wodne jak na przykład statki, promy, tankowce i tak dalej. A w powietrzu też możemy się pochwalić np. samolotami, balonami itp.

Więcej na www.chillride.pl