Metalowe plakietki są bardzo popularnym sposobem na oznakowanie różnego rodzaju przedmiotów, budynków czy ulic. Wybór takiej z nich, która będzie pasowała do danego celu nie stanowi łatwego zadania, ponieważ w trakcie jego dokonywania należy mieć na uwadze naprawdę wiele czynników. Jakie są najpowszechniej występujące rodzaje tabliczek i czym się między sobą różnią?

Typy tabliczek informacyjnych

anodowane tabliczki metalowePod względem zastosowania można wyszczególnić ich wiele, tak samo jeśli wziąć pod uwagę inne kryteria, jak kształt czy materiał, z którego zostały wytworzone. Tabliczki montowane na otwartej przestrzeni powinny charakteryzować się wysokim stopniem czytelności. Składa się na to zachowanie odpowiedniego kontrastu między kolorem napisów oraz tłem, a także adekwatny dobór rodzaju i rozmiaru liter. Jeśli chodzi o plakietki typowo ozdobne, można pozwolić sobie na dużo więcej fantazji, choć rzecz jasna nie całkowitą swobodę estetyczną. Z kolei składając zamówienie na anodowane tabliczki metalowe, popularne zwłaszcza w technicznych sektorach przemysłu, należy wziąć pod uwagę wymienione wcześniej kwestie, jak również grubość materiału i jego barwę (np. zielone aluminium 1 mm) oraz preferowane wymiary artykułu. Akcesoria tego rodzaju cechują się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, a ich wytwarzanie sprowadza się do grawerowania laserem, w trakcie którego jego wiązka odsłania jaśniejszą warstwę spodnią plakietki, tworząc napis.

Mimo mnogości typów tabliczek i ich zastosowań, jest wiele cech wspólnych dla nich wszystkich i to właśnie na nich skupiono się w niniejszym tekście. Należy pamiętać, że jakość oraz staranność wykonania wpływa bezpośrednio na to, jak długa będzie żywotność zamówionego przez nas artykułu – oczywiście pod warunkiem, że będzie on użytkowany zgodnie ze swoim przeznaczeniem.