Deratyzacja powinna być przeprowadzana przede wszystkim w okresie jesiennym. To właśnie wtedy gryzonie wędrują do piwnic domów jednorodzinnych, hal produkcyjnych, magazynów, by spędzić tam zimę. Niestety gryzonie powodują wiele szkód, a do tego w pomieszczeniach zaczyna brzydko pachnieć.

Eliminowanie różnych gatunków gryzoni i owadów

efektywne usuwanie szkodników białystokPozostawiają po sobie odchody, które znajdują się nawet na stołach, blatach kuchennych, meblach. Jeśli ktoś zauważy obecność gryzoni (myszy lub szczurów) w swoim domu lub miejscu pracy, powinien niezwłocznie reagować. Czasami samo wysypanie trutki w różnych miejscach czy ustawienie pułapek na gryzonie może okazać się nieskuteczne. Lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm, które na co dzień zajmują się takimi usługami jak właśnie deratyzacja. Z pewnością efektywne usuwanie szkodników białystok to nie tylko montaż karmników deratyzacyjnych. Obecnie stosuje się wiele nowoczesnych metod, które nie tylko zabijają, ale też odstraszają gryzonie. Korzystać można nie tylko z metod chemicznych, ale również metod fizycznych. Na początku trzeba jednak ustalić, jak duża jest popularna gryzoni. Znaczenie ma także gatunek szkodników. Pracownicy firmy muszą poznać charakterystykę danego obiektu. Rodentycydy umieszczane są w karmnikach deratyzacyjnych w różnych postaciach. Najczęściej stosuje się granulaty, ale firmy korzystają także z past, pian, kostek, ziaren, płatków i wielu innych.

Szkodniki to jednak nie tylko gryzonie, ale również owady, które mogą pojawiać się w domach i mieszkaniach. Takie owady jak pluskwy, karaluchy, rybiki, muchy, wszy, pchły i inne można eliminować różnymi metodami chemicznymi. Najczęściej stosowane są środki owadobójcze, które nazywane są pestycydami. Można również skorzystać z metod fizycznych, biologicznych i mechanicznych.