Jednym z najpiękniejszych akwenów morskich, po których naprawdę warto żeglować lub pływać jachtem jest Adriatyk. To morze oddziela Półwysep Apeniński od Bałkańskiego, ale najmocniej kojarzy się ono z maleńką i uroczą Chorwacją. To właśnie w tym kraju najbardziej opłacalne jest zarezerwowanie rejsu jachtem po Adriatyku.

Atrakcyjne ceny rejsów po chorwackim Adriatyku

rejsy ChorwacjaW rejsy po Morzu Adriatyckim można wybrać się zarówno z wybrzeża chorwackiego jak i włoskiego. Warto jednak uwzględnić to, że w Chorwacji za takie rejsy po Adriatyku zapłacimy o wiele mniej niż w położonych po przeciwnej stronie Włoszech. Łatwo można sobie to porównać, bo wystarczy przejrzeć polskojęzyczne strony internetowe biur podróży organizujących takie rejsy. O wiele tańsze będą rejsy Chorwacja, które zaczynają się w jednej z małych chorwackich marin. W tej chwili w biurach podróży największą popularnością cieszą się rejsy organizowane indywidualnie dla kilkuosobowych grup. W taki rejs wybierają się najczęściej całe rodziny lub zorganizowane grupy przyjaciół lub znajomych. Jeszcze do niedawna równie chętnie wykupywano miejsca na dużych promach, na których w rejs mogło płynąć nawet kilkaset osób. Dzisiaj czasy bardzo się zmieniły i większość polskich turystów woli rejsy całkowicie prywatne. Wynajmuje się wówczas tylko jacht ze sternikiem i jedno lub dwuosobową obsługą. Ceny są tak atrakcyjne, że za tygodniowe wakacje na jachcie dla dziesięciu osób można zapłacić kilka tysięcy złotych.

Na pokładzie dobrze wyposażonego jachtu jest niemalże tak komfortowo jak w najlepiej wyposażonych hotelach. Tygodniowy rejs takim luksusowym jachtem to koszt kilku tysięcy złotych, ale koszt ten rozkłada się przecież na liczbę osób biorących udział w rejsie. Jeśli wszystko dobrze się zaplanuje to można spędzić wakacje marzeń za naprawdę małe pieniądze.