Moi znajomi jakiś czas temu kupili sobie dom. To znaczy najpierw kupili działkę budowlaną pod miastem, na której potem został postawiony dom. Ja mniej więcej w tym samym czasie gdy oni się budowali kupiłam sobie mieszkanie.

Regulator temperatury okazał się pomocny

regulator temperaturyI pamiętam, że najpierw robiłam remonty i dopiero potem się wprowadzałam. I chociaż u mnie to wszystko trwało trochę czasu to u niech było to naprawdę długo. Ja już mieszkałam jakiś czas w swoim mieszkaniu a u nich nadal budowa domu trwała. Gdy wreszcie dom został wybudowany to jeszcze bardzo długo trwały wszystkie prace wykończeniowe. Żal mi było ich trochę z tego powodu, że wszystko to trwa tak długo a wiadomo przecież, że każdy chce jak najszybciej zamieszkać u siebie. U znajomych podczas tych wszystkich praca pracował bardzo profesjonalna firma budowlana. No przynajmniej tak opowiadał kolega, że był z nich zadowolony. Mieli bardzo profesjonalny sprzęt. Mieli na przykład pirometr i to nim mierzyli temperaturę w pomieszczeniach. Mieli nawet wilgotnościomierz żeby sprawdzić czy wszystko zostało zrobione dobrze i czy aby na pewno nie dostaje się nigdzie wilgoć. Bo jednak na etapie budowy jest jeszcze dosyć prosto naprawić takie rzeczy. Ta firma zamontowała im także bardzo nowoczesny piec. Ten piec miał bezprzewodowy regulator temperatury i można było nim sterować z każdego miejsca w domu. Ogólnie znajomi nie oszczędzali na dobrych materiałach i sprzęcie. To dobrze bo skoro już zdecydowali się na zbudowanie domu to lepiej zrobić to dobrze bo ten dom ma przecież służyć im przez lat.

Zresztą te droższe i lepsze materiały często są gwarantem tego, że na niektórych rzeczach będzie można w przyszłości oszczędzić. I tak jest na przykład z ogrzewaniem. Jeśli podczas budowy już zastosuje się lepsze rzeczy to potem można oszczędzić.