Istnieją dziesiątki różnych rodzajów badań terenu, z których każdy przedstawia inne elementy terenu. Jednym z rodzajów badań terenu jest badanie deformacji. Co to jest? Badania deformacji służą do pomiaru, czy określony obszar gruntu lub obiektu porusza się lub zmienia kształt. Badanie deformacji pokazuje zmianę wymiarów oraz zmiany kształtów i wymiarów terenu.

Usługi geologiczne pozwalają zmniejszyć ryzyko podczas budowy

usługi geologiczne krakówOdkształcenie może być spowodowane różnymi naprężeniami – zarówno naturalnymi, jak i spowodowanymi przez człowieka. Może to obejmować osunięcia ziemi, trzęsienia ziemi, zapadliska i konstrukcje wykonane przez człowieka.   Ankiety są ważne z różnych powodów. Są istotną częścią zarządzania ryzykiem i zagrożeniami zarówno na małą, jak i na dużą skalę. Badania deformacji  są bardzo ważne na obszarach narażonych na trzęsienia ziemi, ponieważ obszary te są podatne na deformacje terenu, które mogą mieć szkodliwy wpływ na grunty i budynki, jeśli nie są odpowiednio monitorowane. Składki ubezpieczeniowe można znacznie obniżyć poprzez regularne badania deformacji nieruchomości i inne usługi geologiczne kraków zas to miejsce gdzie możemy znaleźć odpowiedniego specjalistę. Pomagają one zmniejszyć narażenie na ryzyko zarówno przed, jak i w trakcie budowy oraz w okresie użytkowania nieruchomości.   Ankiety mają różne cele. Są najczęściej używane w zastosowaniach inżynierii lądowej, takich jak budowa i monitorowanie tam, tuneli, dróg, mostów i wiaduktów. 

Właściciele wieżowców i budynków historycznych również muszą regularnie przeprowadzać badania deformacji swoich budynków, aby sprawdzić, czy nie ma aktualnych lub potencjalnych uszkodzeń konstrukcyjnych. Są również używane przed budową na lądzie – szczególnie na obszarach podatnych na trzęsienia ziemi oraz na zboczach wulkanów i osuwisk. Ważne jest, aby ocenić stabilność gruntu przed rozpoczęciem budowy.