Wielu rodziców decyduje się na spanie z noworodkiem czy niemowlęciem w swoim łóżku, gdyż tak jest najwygodniej, zwłaszcza jeżeli mama karmi dziecko piersią. Jednakże niesie to ze sobą spore ryzyko przygniecenia maluszka czy zakrycia kołdrą.

Ile kosztują gniazda niemowlęce?

gniazdo kokon niemowlęcyOpinie wielu ekspertów potwierdzają, że układanie dziecka w kokonie korzystnie wpływają na jego rozwój, gdyż pomaga mu to się wyciszyć i uspokoić. Jednakże to niejedyny powód, dla jakiego warto kupić kokon, gdyż jest ich przynajmniej kilka. Na pewno jest on świetnym rozwiązaniem dla rodziców dzielących swoje łóżko dzieckiem, ponieważ podwyższone brzegi zapewniają dziecku bezpieczną przestrzeń, a rodzicom ograniczenie, dzięki któremu nie przygniotą dziecka w trakcie snu czy też nie zakryją go kołdrą. Jednakże gniazdo kokon niemowlęcy może także służyć jako miejsce do spania dla malucha w jego własnym łóżeczku. Dzięki ograniczeniu przestrzeni, maluchy czuję się spokojniejsze, ponieważ ich odruchy warunkowe są zminimalizowane. Dodatkowo wyższe brzegi sprawiają, że mniej bodźców z zewnątrz dociera do nich malucha. Niektórzy rodzice korzystają z gniazdka jako miękkiego wypełnienia gondoli, która często jest zbyt dużą przestrzenią dla noworodków czy niemowląt. Dla tak małych dzieci, im jest ciaśniej, tym lepiej, dlatego też kokony świetnie się sprawdzają. Możemy je kupić niemalże w każdym sklepie z artykułami dla niemowląt i to za nieduże pieniądze. Najtańsze modele  można kupić już za niecałe sześćdziesiąt złotych.

Bez względu czy wybierzemy gniazdko dla chłopca czy też dziewczynki, to będzie ono miało taki sam kształt oraz rozmiar. Różnić się będzie jedynie kolorami, które dla dziewczynek są jasne i pastelowe, a dla chłopców przeważnie bardziej ciemne i intensywne.