Od kilku miesięcy, wraz z żoną oraz synem mieszkamy na obrzeżach Łodzi. Wcześniej było to ścisłe centrum, a lokum mieszkalne to niewielkie M3 na trzecim piętrze.

Krakowski wynajem samochodów dostawczych i łatwy transport

wynajem samochodów dostawczychKiedy wreszcie za pomocą ciężkiej pracy i ogromnych wyrzeczeń zebraliśmy odpowiednią ilość funduszy na zakup działki oraz postawienie małego domu, przyszedł czas na budowę. Po kolejnych kilkunastu miesiącach, nasze własne cztery ściany już stały. Wyposażona kuchnia oraz łazienka przybliżały nam dzień, w którym należało przewieźć meble, które chcieliśmy pozostawić, z mieszkania do domu. Spakowani byliśmy już od kilku dni, więc jedyne co pozostało to przewóz mebli oraz kartonów, w których znajdowały się ubrania, naczynia oraz pozostałe rzeczy, które mieliśmy przetransportować. Kartony to nie problem, bo wejdą po kolei w każdą osobówkę, natomiast zdecydowanie lepszym pomysłem, był wynajem nowych samochodów dostawczych kraków dzięki któremu mogliśmy wszystko przewieźć za jednym zamachem. Potrzebne było jak najdłuższe auto, aby przewieźć nawet największe szafy, ale mieszczący się w kategorii do trzech i pół tony, żebym nawet ja mógł go prowadzić, bez dodatkowych uprawnień. Jedynym rozwiązaniem dla nas był wypożyczalnia samochodów dostawczych, ponieważ żaden znajomy nie posiadał takiej maszyny. Na sam dzień przeprowadzki zebrałem ze sobą dwóch kolegów z pracy, którzy bez wahania postanowili mi pomóc w znoszeniu ciężkich przedmiotów. Umówiliśmy się na dziesiątą rano, ponieważ wiem z doświadczenia, że taka operacja to nie jedna albo dwie godziny, lecz połowa dnia lub więcej.

Poza tym znoszenie pralki czy lodówki z trzeciego piętra to nie byle robota i trzeba przy niej zarówno dużej siły jak i ostrożności, aby wyposażenia nie uszkodzić. Całość zajęła nam prawie sześć godzin, ale samemu robiłbym to przez dwa dni.