Ostatnimi czasy szef naszej firmy stwierdził, że chce mieć większy wgląd w jakość naszych produktów. Twierdził, że choć nikt nie zgłasza żadnych uwag, a zyski są większe niż kiedykolwiek, to i tak warto jest przez cały czas trzymać rękę na pulsie.

Sprawdzenie jakości w łódzkiej hurtowni tkanin

hurtownia tkanin sukienkowych ŁódźPrzede wszystkim do sprawdzenia była jedna rzecz. Cała nasza hurtownia zajmowała się tylko i wyłącznie tkaninami, które przeznaczone były na sukienki. Współpracowaliśmy tylko i wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami, i choć nigdy nie zdarzyło nam się dostać od któregokolwiek z nich jakiegokolwiek materiału, odnośnie którego moglibyśmy mieć zastrzeżenia, prezes i tak chciał, by przez jeden dzień bardzo dokładnie sprawdzać wszystko, co do nas przychodziło. Widziałem sens w tego rodzaju wyrywkowych kontrolach – jeśli kilka z nich nie wykaże najdrobniejszych nawet uchybień, będzie można przyjąć, że kupowane przez nas tkaniny nie mają żadnych wad. To była dobra zasada – lepiej, żebyśmy sami znaleźli problem, niż gdyby miał go wskazać którykolwiek z naszych klientów. Nasz hurtownia tkanin sukienkowych Łódź miała opanowaną – od dawna już słynęliśmy z jakości. Każdemu zależało na tym, by utrzymać renomę. Po całym dniu wszystko było już jasne – nikt nie znalazł niczego, do czego można byłoby się przyczepić. Prezes był bardzo zadowolony – stwierdził, że zrobi jeszcze tylko jedną taką kontrolę. Prawda jest taka, że obecnie warto jest kontrolować wszystko, co tylko da się kontrolować. Nie tylko zwiększa to satysfakcję klientów, ale też pomaga podtrzymywać świetną renomę.

Późniejsza kontrola zakończyła się takim samym rezultatem, co pierwsza. Prezes był zachwycony – uznał, że na jakiś czas wystarczy tego rodzaju sprawdzania. Gdy jednak nawiążemy współpracę z kimś nowym, trzeba będzie do tego wrócić – na dłużej, niż dwa dni.