Od dwunastu lat prowadzę swój własny salon sukien ślubnych. Sprzedaję w nim suknie różnego pokroju. Zatrudniam do tego specjalnie projektantkę, która opracowuje modele. Następnie przekazuję je do krawcowej, która je szyje. Mam bardzo wiele klientek, któe chętnie zakupują u mnie suknie. Mają możliwość je nawet wypożyczyć.

Sprzedaż sukien ślubnych

duży salon sukni ślubnych w piekarach śląskichNiektóre suknie są na wypożyczenie. Dotyczy to tych, które na przykład nie sprzedały się w zeszłym sezonie i są już mniej modne, co za tym idzie jest mniejszy popyt na nie. Muszę oczywiście dbać o dobrą promocję swojego salonu. Pierwsze, co zrobiłam otwierając salon, to utworzenie strony internetowej. Wrzucam tam zdjęcia modelek, które przymierzają moje suknie. Na tej stronie klientki mogą umieszczać swoje opinie. Zrobiłam nawet ogłoszenie do gazety, któe zatytułowałam: duży salon sukni ślubnych w piekarach śląskich. Panie mogą robić u mnie zamówienia na podstawie swoich projektów. Przedstawiają mi swój projekt, a ja następnie przekazuję go do krawcowej. Dla mnie jest to oszczędność, ponieważ nie muszę płacić wtedy projektantce. Natomiast klientki w ostatnim czasie lubią ubrać się na swój ślub, w coś, co same zaprojektowały. Jest to korzyść dla dwóch stron.  Musiałam zadbać oczywiście jeszcze o wystrój salonu. Ustawiłam na witrynie manekiny, które ubrane są w suknie ślubne. Sprzedaję również biżuterię ślubną, oraz małe dekoracje, na które również jest wysoki popyt.

Bardzo lubię pracować w swoim salonie sukien ślubnych. Mam bardzo dużo klientek, które zazwyczaj są zadowolone z moich produktów. Na specjalną prośbę Pań, sprowadzam również obuwie ślubne. Muszę oczywiście dobierać takie, by pasowały do sukni, co czasami nie jest łatwym zadaniem, ale staram się z tego wywiązywać w stu procentach.