Pomimo tego, że w dzisiejszych czasach niemalże zewsząd otacza nas najnowocześniejsza technologia, musimy wciąż pamiętać o tym, że nie jest ona niezawodna. Nie oznacza to jednak, że kiedy coś pójdzie nie po naszej myśli, dany sprzęt jest do wyrzucenia. Na przykład w przypadku usunięcia danych z nośnika.

W jaki sposób odzyskamy skasowany plik?

jak odzyskać pliki z karty pamięciDoświadczenie oraz wiedza informatyczna nauczyła nas, aby ważne pliki zawsze starać się przechowywać nie tylko na dysku twardym komputera, ale również jako kopię zapasową na zewnętrznych nośnikach pamięci. Wiadomo, że nawet najlepszy antywirus nie ochroni w stu procentach naszego komputera, i niestety w każdej chwili możemy utracić ważne dla nas dane. Co jednak, kiedy dane te zostały skasowane nie tylko z komputera, ale przede wszystkim z dodatkowego nośnika? Z pewnością nie raz zdarzyło nam się niechcący skasować pliki z przenośnej pamięci. Czasami były to zdjęcia, czasami foldery z dokumentami, a nawet całe programy i wydawać by się mogło, że wówczas nic już się nie da zrobić, lub co najwyżej iść z nadzieją do informatyka. Na szczęście nie jest to koniecznością i każdy z nas może się dowiedzieć, jak odzyskać pliki z karty pamięci. Do tego celu bowiem służą banalne w obsłudze programy, które oczywiście działają także w języku polskim. Niektóre z nic są darmowe, niektóre płatne, lecz jeśli program potrzeby jest nam tylko na chwilę obecną, wiele z nich ma możliwość pobrania wersji próbnej na okres ok. 30 dni. Dzięki temu możemy skorzystać  profesjonalnego programu i to za darmo!

Takie programy potrafią uratować nasze stracone dane zarówno z kart pamięci, jak i w zasadzie każdego rodzaju nośnika danych, a w tym także i z komputera. Nie musimy prosić informatyków o pomoc, nie musimy rwać włosów z głowy, ponieważ do odzyskania wszystkiego, co nam niezbędne, wystarczy jeden prosty w obsłudze program, który pozwoli nam w kilka minut przywrócić nośnik danych do stanu sprzed kasowania.