Moi rodzice mieszkają w bardzo starym domu. Jest to dom na obrzeżach Gdańska bardzo pięknie usytuowany. Dom jest naprawdę piękny. Ma też swoją historię. Niestety w domu trzeba było przeprowadzić dosyć dużo prac remontowych.

Przyjemne projektowanie wnętrza

architekt wnętrz

W pierwszej kolejności trzeba było wymienić nową kuchnię. Jednak nie jest to wcale proste zadanie. Stara kuchnia była robiona na wymiar. po prostu żadna standardowa kuchnia by się tam nie zmieściła. Mam stwierdziła, że potrzebny będzie architekt wnętrz, który zaprojektuje kuchnię tak by pasowała do tego starego domu. Ten architekt będzie miał naprawdę bardzo ciężkie zadanie. Bo chodzi o to by rzeczy nowoczesne wyglądały jak stare. Nikt z nas nie wyobrażał sobie tego, że nagle w kuchni stanie kuchnia nowoczesna. Po tygodniu przyjechał projektant by obejrzeć dom. Stwierdził, że aranżacja wnętrz w tak klimatycznym miejscu to prawdziwa przyjemność. Powiedział, że bardzo dobrze, że chcemy żeby dom nie stracił swojego pierwotnego charakteru. W sumie projektowanie wnętrz w każdym stylu Gdańsk  kiedyś wyglądało zupełnie inaczej niż dzisiaj. Dziś jest więcej dostępnych materiałów jednak praktycznie wszyscy chcą by ich wnętrze wyglądało bardzo nowocześnie. Często niszczą w ten sposób stare wyjątkowe wnętrza na rzecz właśnie mody jaka panuje w tym czasie. No cóż dobrze, że rodzice wiedzą, że jest to bardzo ważne by dom był nadal wyjątkowy. Oczywiście taka aranżacja wnętrz jest dużo droższa. Przede wszystkim materiały jakie będą użyte muszą być najwyższej jakości. W sumie takie jakie zostały użyte do zrobienia tej starej.

W sumie ciężko w to uwierzyć, ale niektóre elementy ze starej kuchni pamiętają czasy sprzed drugiej wojny światowej. Trochę wątpię w to żeby nowa kuchnia wytrzymała aż tyle. Zrobienie tej kuchni potrwa długo bo będzie trzeba na nią czekać około miesiąca.