Zależało mi na tym bardzo, aby mój warsztat samochodowy był prowadzony faktycznie bardzo dobrze. Nie wiedziałem do dzisiaj, z jakich programów do obsługi warsztatu korzystają moi konkurencji, dlatego zamierzałem przejść się do paru salonów, aby porozmawiać z pracownikami na temat tego, co jest do dyspozycji i w jaki program do obsługi warsztatu faktycznie warto zainwestować.

Jaki program wybrać?

program do warsztatuJeśli chodzi o nowoczesne programy, to tutaj rynek jest bardzo otwarty. Można powiedzieć, że jeśli chodzi o wykorzystywanie nowoczesnych rozwiązań w tym zakresie, to faktycznie praca na takim programie do warsztatu jest zdecydowanie prostsza. Można powiedzieć, że każdy klient powinien być zainteresowany taką obsługą na poziomie. Patrząc na program do warsztatu u moich konkurentów widziałem, że faktycznie branża ta jest dość mocna i nawet najmniejszy warsztat samochodowy, z której skorzystałem faktycznie posiadała takie programy zainstalowane do bieżącej obsługi klientów. To sprawiło, że faktycznie wszystko stawało się prostsze. Mogłem na przykład bez przeszkód przetestować wybrany przeze mnie program do warsztatu wedle uznania. Testowałem więc takie oprogramowanie przez dłuższy czas. Miałem przed sobą kilka programów, które są bardzo polecane w branży i tak naprawdę nie wiedziałem do ostatniej chwili, jaki mam wybrać. Z pewnego drogiego rozwiązania bardzo dobrze mi się korzystało, ale i te tanie dawały sobie radę.

Tak naprawde to wiedziałem bardzo dobrze, że jeśli chodzi o nowoczesne rozwiązania, to warto jest skupić się na oprogramowaniu, które będzie działać sprawnie i szybko. Nie zawieszać się – takie było moje główne wymaganie. W końcu chciałem przede wszystkim sprawdzić się w roli mechanika, ale też osoby, która wszystko ogarnia.