Światło ledowe w domu zyskuje na popularności. Rekordy sprzedaży w internecie biją taśmy LED umożliwiające stworzenie kompozycji oświetlającej różne części naszego pokoju. Taśmy takie, aby prezentowały się estetycznie powinny być umieszczone w specjalnym profilu przeznaczonym do montażu w różnych miejscach naszego domu.

Taśma oraz profile ledowe tworzące kompozycje świetlne w naszym domu

wpuszczane profile ledoweKupując taśmę ledową mamy możliwość umieszczenia jej w wielu rodzajach oferowanych profili. Dzielą się one na kilka głównych kategorii. Często spotkamy profile półokrągłe lub też okrągłe. Oprócz nich popularne też są wpuszczane profile ledowe lub profile kątowe. W zależności od zastosowania możemy tak dobrać profil, aby pasował idealnie do miejsca, które chcemy oświetlić. Profile są dobierane względem długości, a taśma z diodami, która zostanie umieszczona w nim ma możliwość dzielenia. Kiedy podzielimy taśmę i zalutujemy połączenia stykowe razem z przewodami, możemy przystąpić do montażu jej w profilu. Kiedy wsuniemy ją do środka, mamy możliwość zamknięcia go za pomocą szybki. Może ona mieć różne odcienie oraz różnić się przepuszczalnością światła. Kiedy chcemy podłączyć gotową instalację świetlną, potrzebny jest nam zasilacz, dzięki któremu diody będą świecić światłem ciągłym lub przerywanym O częstotliwości światła decyduje dodawany do taśm pilot, którym przełączamy tryby świecenia diod oraz wybieramy ich odcień.

Profile ledowe możemy zamontować za pomocą wkrętów lub kleju montażowego. Stosując wkręty dobrym rozwiązaniem jest użycie ich samo-wiercącego rodzaju. W zależności gdzie chcemy go umieścić, mamy możliwość użycia kleju montażowego.  Dzięki temu profil z taśmą LED może być umieszczony bez fizycznej ingerencji w materiał docelowy.