Chyba każdy z nas wie czym jest i jak wygląda taśma samoprzylepna, bo jest powszechnie stosowana w szkołach, biurach czy sklepach. W sprzedaży znajdziemy ich wiele rodzajów, które mogą być szare, transparentne czy kolorowe.

Jak wykorzystać taśmę samoprzylepną?

taśmy samoprzylepne z nadrukiemTaśma z klejem po jednej stronie, przyda się, kiedy będzie chcieli skleić potarganą kartkę, przedarty paragon czy szybko połączyć dwa, lekkie elementy. Do domowego czy szkolnego użytku z powodzeniem wystarczy przeźroczysta lub klasyczna szara taśma w kilku dostępnych szerokościach. Natomiast w firmie, najlepiej się sprawdzą taśmy samoprzylepne z nadrukiem, które są świetną reklamą. Tak naprawdę każdy z nas może sobie zamówić taką taśmę, ponieważ wiele sklepów papierniczych umożliwia klientom wykonanie indywidualnego nadruku na niej. Przedsiębiorcy najczęściej umieszczają na jej powierzchni swoje logo, dzięki czemu zwiększają rozpoznawalność swojej firmy. Taką taśmę przeważnie wykorzystuje się do pakowania i zabezpieczania przesyłek. Dostępne są taśmy w kilku szerokościach, z czego najczęściej są wybierane dwie: dwa i siedem centymetrów. W kwestii koloru, znajdziemy białe, czarne, przeźroczyste lub szare. Można je też podzielić ze względu na klej jaki w nich zastosowano. Do lekkich pakunków jest przeznaczona taśma z klejem akrylowym, do pacek przechowywanych w niskich temperaturach jest przeznaczona taśma na kleju kauczukowo – syntetycznym oraz taśma z powłoką z kleju solventowego, która jest odporna na wszelkie czynniki atmosferyczne.

Wybór taśmy należy dopasować do wagi pakunków, które będziemy nimi oklejać. Poza nadrukami z logo firmy, można na taśmie umieścić oznakowanie ostrzegawcze w postaci: uwaga szkło, nie rzucać czy delikatne. Taka taśma jest dobrze widoczna i wytrzymała.