Naklejki na karoserię są świetną alternatywą dla malowania karoserii w wymyślne wzory. Wielu początkujących tunerów, nie mających jeszcze dużego budżetu na dekorację samochodu preferuje oklejanie pojazdów naklejkami z customowymi wzorami, gdyż są one nie tylko tańsze, ale również i znacznie trwalsze niż lakier służący do malowania samochodów.

Naklejki na karoserię samochodu

oklejanie samochodówNaklejki na karoserię występują w kilku różnych odmianach, aczkolwiek najpopularniejsza jest najbardziej podstawowa odmiana, nakładana na karoserię za pomocą środków chemicznych, mocujących naklejki w miejscu. Raz położone, naklejki mogą trzymać się przez kilka lat bez żadnych uszkodzeń, aczkolwiek nie należą do najbardziej wytrzymałych, i nieszczególnie dobrze znoszą jazdę po offroadzie, oraz wystawienie na działanie szkodliwych warunków panujących na takowym. Dla kierowców samochodów terenowych rekomendowane jest natomiast oklejanie samochodów naklejkami bazowanymi na folii zabezpieczającej do lakieru samochodowego. Te naklejki wyróżniają się trwałością i bardzo dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, o jakie nietrudno podczas jazdy na offroadzie. Niemal wszystkie naklejki, oprócz pasów sportowych, jakie od lat są niezmiennie popularną dekoracją samochodu, są tworzone całkowicie od podstaw. Niejednokrotnie mogą to być proste twory, o bardzo niewielkich rozmiarach.

Znacznie częściej zdarza się jednak, iż kierowcy zlecają wykonanie dużych i skomplikowanych wzorów, niejednokrotnie zajmujących całą karoserię samochodu. Wykonaniem i nakładaniem naklejek zajmują się warsztaty samochodowe, często prowadzące również usługi tuningu samochodowego. W zależności od rozmiaru i wzoru, naklejki tego rodzaju mogą być bardzo tanie, jak i bardzo kosztowne, jeśli mają być wykonane w niestandardowy sposób.