Na rynku działa nawet kilkanaście tysięcy salonów fryzjerskich, które zgodnie z obowiązującą ustawą o podatku od towarów i usług muszą rejestrować sprzedaż. Co prawda można to robić ręcznie na papierze, ale to już przestarzała metoda.

Wybór najlepszej kasy dla fryzjera

fachowa kasa fiskalna dla fryzjeraJuż od kilkunastu lat zakłady fryzjerskie zostały objęte obowiązkiem rozliczania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej, Jednakże od jakiegoś czasu przepis został doprecyzowane i wynika z niego, że fryzjerzy obowiązkowo muszą mieć kasę online. Pozornie jest to kasa, która wygląda identycznie jak pozostałe modele, Jednakże zawierają pewien element odróżniający je od pozostałych. Mowa tu o module do zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas w celu automatycznej wysyłki dobowych raportów fiskalnych. Jest to obowiązek nałożony przez Urząd Skarbowy, który w tym celu zdalnie kontroluje przedsiębiorców prowadzących zakłady fryzjerskie i nie tylko oraz służy im to do celów statystycznych. Zatem fachowa kasa fiskalna dla fryzjera, przede wszystkim, musi posiadać ten moduł, a wszystkie pozostałe funkcje może mieć takie same jak inne kasy. Jedyne czego wymaga Urządzenie, to stałe połączenie z łączem internetowym, gdyż raporty są wysyłane o jednakowej porze bez udziału właściciela kasy. Jeżeli chodzi o sam model kasy stosowanej w zakładach fryzjerskich, to najczęściej są to kasy mobilne, gdyż mają niewielkie rozmiary i nie wymagają stałego podłączenia do źródła zasilania. Jest to bardzo przydatna cecha w zakładzie fryzjerskim, ponieważ często klienci płacą siedząc na fotelu fryzjerskim.

Jeżeli chodzi o cenę kasy fiskalnej online, to przeważnie jest ona zbliżona do wartości zwykłych kas. Możemy ją kupić bezpośrednio w sklepie producenta lub też u pośredników. Co istotne, każda kasa po zainstalowaniu w w firmie wymaga dokonania fiskalizacji, dzięki czemu można z niej korzystać.