Postanowiłam wam przedstawić takie zagadnienie jak proces wytwarzania biżuterii. Osobiście uważam, że to bardzo interesujący temat oraz warto o nim się czegoś dowiedzieć.

Najlepszy przyjaciel kobiety to diament

diamentyMoże zacznę od tego, że proces wytwarzania danej biżuterii uzależnione jest od rodzaju danej biżuterii. Na przykład inaczej będą wytwarzane pierścionki, a inaczej będą wytwarzane bransoletki. Różnica polega przede wszystkim na materiale z jakiego powstała dana biżuteria i na jaką skale jest ona wytwarzana. Weźmy za przykład takie stoisko w dużym centrum handlowym we Wrocławiu, gdzie pani na tym stoisku własnoręcznie wytwarza biżuterię. Ona wtedy głównie jest zrobiona z koralików oraz rzemyków. Sami możemy zdecydować z czego ma się składać na przykład bransoletka lub naszyjnik, prawda? Ja sama mam jedną taką bransoletkę, wykonaną z ciemno niebieskich koralików o różnych kształtach. Bardzo mi się ona podoba. Obrączki na takim stoisku raczej nie są wytwarzane, a więc trzeba już przejść do przedstawienia procesu wytwarzania biżuterii w zakładzie produkcyjnym. Tam wszystko odbywa się bardzo profesjonalnie oraz może to być zarówno mały, jak i bardzo duży zakład. Zależy na jaką skale wytwarzamy biżuterię. Na rynku coraz więcej powstaje biżuterii, a tym samym naprawa biżuterii jest w cenie. Ale starajmy się wybierać te o najlepszej jakości. Aby wytworzyć daną biżuterię trzeba być zaopatrzonym w odpowiednie materiały, jak na przykład złoto, srebro, niedrogie diamenty we Wrocławiu i tak dalej. Potem należy odpowiednio przygotować te surowce, czyli musimy je mieć w płynnej postaci, oczywiście musimy wykluczyć z tego procesu diamenty.

Potem trzeba nadać kształt danej biżuterii. Zanim przystąpi się do pracy to trzeba być wyposażonym w dane projekty biżuterii, by produkcja szła partiami.