Być może kiedyś, wiele osób by się zdziwiło i nie dowierzało, że można grzać pomieszczanie za pomocą cienkiej folii. Dziś to coraz częstsze rozwiązanie, ponieważ nie zajmuje ona miejsca, jest bezpieczna i zalecana dla alergików.

Czym ogrzewać łazienkę?

folia grzewcza w łazienceW dużych miastach, bardzo często w kamienicach i blokach stosowane jest ogrzewanie centralne, które obejmuje wszystkie pomieszczenia. W domach jednorodzinnych przeważnie jest to piec gazowy lub węglowy, który ogrzewa cały budynek w formie  systemu centralnego. Jednak zdarzają się też przenośne grzejniki i farelki, które pobierają dużo prądu i działają miejscowo. Nowym rozwiązaniem na rynku jest folia grzewcza w łazience czy w dowolnym pomieszczeniu, gdzie zależy nam na stałej temperaturze. Jest ona pewnego rodzaju grzejnikiem elektrycznym z węglową grzałką w formie grafitu, który pod wpływem oporu elektrycznego, generuje ciepło w postaci długiego promieniowania podczerwonego. Tego typu ogrzewanie można porównać do promieni słonecznych, które ogrzewają wszystko co się znajduje w ich zasięgu, łącznie z przedmiotami. W przypadku łazienki, podłogowe ogrzewanie jest świetnym rozwiązaniem, gdyż daje niesamowity komfort użytkowania. Folia szybko się nagrzewa, oddając swoje ciepło podłodze, ścianom i sufitowi oraz przedmiotom znajdującym się w zasięgu promieniowania podczerwonego. Jej montaż jest bardzo prosty, gdyż przykleja się ją bezpośrednio na powierzchni pod płytkami. Jest elastyczna, a zarazem bardzo wytrzymała, przez co będzie służyć przez wiele lat.

Bez wątpienia folia grzewcza jest rozwiązaniem na miarę dzisiejszych czasów, gdzie liczy się skuteczność, bezpieczeństwo, niezawodność i uniwersalność. Można ją kupić na metry w sklepach budowlanych i z artykułami remontowymi i wykończeniowymi.