Od jakiegoś czasu mój kolega jest zatrudniony w biurze nieruchomości. Biuro to znajduje się w centrum Warszawy i tak naprawdę jest bardzo obleganym miejscem. Co jak co, ale biuro to na brak klientów na pewno nie może narzekać. Kolega jest zatrudniony w tym biurze w charakterze rzeczoznawcy.

Wycena mieszkań nie stanowi żadnego problemu

wycena mieszkańTaki rzeczoznawca to oczywiście nie jest pierwsza lepsza osoba z ulicy. Kolega musiał się naprawdę bardzo postarać by otrzymać potrzebne do wykonywania tego zawodu uprawnienia. Kolega jest bardzo zadowolony z tej pracy. Jednak przyznał mi, ze początki były bardzo trudne. Po prostu bardzo wolno wykonywał swoją pracę. Nie był na początku pewny wystawianych przez siebie opinii. Bo jednak co innego teoria a co innego praktyka. Jednak w biurze pracuje razem z nim jeszcze jeden rzeczoznawca, który bardzo mu pomógł na samym początku. Kolega opowiadał mi, że teraz dla niego szybka wycena mieszkania na terenie Warszawy nie stanowi żadnego problemu. W swoim biurze jest tyle mieszkań do wyceny, że bardzo szybko nabrał wprawy. Taka wycena nieruchomości komercyjnych robiona jest po to by sprawdzić cenę rynkową za mieszkanie. Taka wycena nieruchomości pozwala sprzedającego zażądać odpowiedniej ceny od kupującego. Nie każdy sprzedający przecież musi wiedzieć ile kosztują mieszkania. Często jest też robiona wycena domów, jednak znacznie częściej są to mieszkania. Zresztą pracując w tym biurze znalazł mieszkanie dla siebie a także dla kilku znajomych.

Po prostu jeśli tylko znajdzie się coś wyjątkowo ciekawego w dosyć dobrej cenie to informuje znajomych. Dobrze jest mieć takiego znajomego bo w końcu każdy chociaż raz w życiu szuka mieszkania. I nie tylko po to by je kupić, ale także dlatego bo na przykład chce wynająć mieszkanie. Ja sam gdy studiowałem wynajmowałem kilka mieszkań.