W sierpniu szwagier zaprosił mnie do siebie na urodziny. Miała odbyć się wielka uczta, która oczywiście zakończyć powinna się rodzinnym spotkaniem i porządną imprezą. Jako, że nie posiadam samochodu, Gliwice powitały mnie dworcem kolejowym.

Malowanie proszkowe i ekstremalna jazda

malowanie proszkoweWyszedł po mnie mąż siostry, aby zabrać mnie i moje walizki do siebie. Od dawna ze szwagrem bardzo dobrze się dogadujemy, więc wiemy co, gdzie i jak robić, żeby się zabawić. Tym razem mała idea pojawiła się już w drodze do domu. Wpadliśmy na głupkowaty pomysł jazdy nieco ekstremalnej na nowo wybudowanym torze. Zanim więc zajechaliśmy do domu, postanowione było, że drobimy szybką rundkę. Niestety plan trochę nie wyszedł, a podczas pokonywania jednego z zakrętów ze zbyt wielką prędkością wpadliśmy na osłony chroniące przed uderzeniem w ścianę. Skutkiem tego było wyłamane koło z osi. Sama impreza urodzinowa oczywiście się odbyła, natomiast siostra za nasze głupie pomysły nakazała mi zostać i towarzyszyć szwagrowi podczas naprawy. Firma dla której renowacja felg i skuteczne malowanie proszkowe w opolu to podstawa została szybko przez nas znaleziona. Samo koło zostało wymienione, podobnie jak oś samochodu. Pozostał już tylko naprawa alufelgi (nigdzie nie można było znaleźć takiej samej i kupić jednej sztuki). Felga przeszła przez prostowanie a następnie piaskowanie, aby pozbyć się rys i zabrudzeń które pojawiły się podczas wypadku.

Ostatnie było malowanie proszkowe na kolor jaki posiadają pozostałe felgi. Nie obyło się dodatkowo bez szczątkowej renowacji pozostałych kół, żeby efekt końcowy był identyczny.