W przypadku, gdy konieczne jest zważenie pojazdu ciężarowego, nieodzowne jest, by urządzenie pomiarowe było dobrej jakości, wytrzymałe i dostosowane do przenoszenia znacznego obciążenia. Zastanówmy się, w jaki sposób odbywa się taki pomiar i co jest konieczne, by przebiegł on sprawnie, a wynik był precyzyjny?

Wagi najazdowe – urządzenia do zadań specjalnych

waga najazdowaDostępnych na rynku urządzeń pomiarowych, w tym wag przemysłowych, jest bez liku; trudno się temu dziwić, zważywszy na to, z jak wieloma zadaniami mierzyć się muszą poszczególne działy produkcyjne lub magazynowe. Jeżeli mamy do czynienia z towarem umieszczonym w ciężarówce lub innym pojeździe, służącym do transportowania towaru, do dokonania pomiaru wskazana zalecana jest solidna waga najazdowa. I tu, w zależności od rodzaju pomiaru, jakiego mamy dokonać, zróżnicowany będzie również wybór odpowiedniej wagi. Urządzenie miernicze tego typu, przeznaczone do pomiarów magazynowych, może mieć postać wyprofilowanego, wytrzymałego podestu, posiadającego obniżony wjazd i zjazd. Konstrukcja taka sprawdza się, gdy przewożony towar przewozimy wózkiem automatycznym, ręcznym lub innego typu maszyną. Wagi najazdowe samochodowe są natomiast urządzeniami o gabarytach stosownie większych. Ich budowa dostosowana jest do ogromnego obciążenia; oprócz wytrzymałego, wzmocnionego konstrukcyjnie pomostu, posiadają system wzmocnionych czujników oraz wspierającego proces pomiarowy specjalistycznego oprogramowania. Całość jest więc nadzorowana zgodnie z procedurami tak, by pomiar towarów o wielkich gabrytach był profesjonalny i dokładny.

Zarządzanie towarem o dużych gabarytach wymaga dostosowania odpowiednich urządzeń pomiarowych. Specjalistyczne wagi najazdowe to rozwiązanie, stosowane powszechnie. Funkcje i konstrukcja tychże urządzeń pozwalają na precyzyjne zważenie przewożonego towaru czy surowca, a całość, wsparta dodatkowo systemem elektronicznym, zapewnia rzetelny pomiar ładunku.