Wielu z was pewnie zastanawia się, jak utrzymać porządek w małym pokoju, w którym nie ma miejsca na zbyt dużo szaf. Oczywiście w grę wchodzą też półki wiszące, które okazują się bardzo przydatne, ale coraz bardziej modne oraz godne polecenia okazują się także opakowania kartonowe.

Woreczki strunowe na drobiazgi

woreczki strunoweMożna teraz je dostać w większości sklepów, gotowe, pięknie ozdobione i we wszystkich możliwych rozmiarach. Można do nich schować niemalże wszystko, a kartony ułożone jeden na drugim wciąż będą wyglądać schludnie i porządnie. Na bardzo drobne rzeczy – biżuterię, drobne pamiątki z wakacji i tym podobne – polecam tanie woreczki strunowe. Kurz nie dosięgnie wtedy wszystkich tych drobnych elementów, a także będą zabezpieczone i uporządkowane. Na rzeczy biurowe i szkolne, jak długopisy, taśmy klejące, ołówki, mam specjalnie przygotowane kartony fasonowe. Łatwo się je otwiera i wyglądają jeszcze ciekawiej, niż tradycyjne opakowania kartonowe. Warto również wykorzystać przestrzeń pod łóżkiem, za szafami oraz nad nimi. Pamiętajmy jednak o tym, że jeśli wystawiamy coś na zewnątrz, powinno to wyglądać na uporządkowane. Ostatnio modny jest styl minimalistyczny, a więc ludzie starają się, żeby ich mieszkania także zawierały jak najmniej rzeczy na zewnątrz – wszystko chowają po szafkach i schowkach.

Nie do końca mi się to podoba – ja lubię domy, w których od progu widać, że ktoś w nich mieszka i ich używa. Jednak w takim tradycyjnym mieszkaniu o wiele więcej czasu należy poświęcić na robienie porządków i sprzątanie kurzu.

Zobacz też http://pakowacz.eu