Aranżacja kuchni wymaga szczególnego przygotowania, ponieważ oprócz pięknego wyglądu liczy się także jej funkcjonalność. W nowoczesnych domach spotkać można coraz częściej tzw. wyspy. Są one szczególnie przydatne jeśli lubimy gotować i mamy dużą rodzinę lubiącą spędzać czas w kuchni.

Zastosowanie drewnianych blatów kuchennych produkowanych w Warszawie

blaty kuchenne drewniane produkowane w warszawieWyspy to dodatkowe blaty, najczęściej z miejscem do przechowywania, służące przyrządzaniu oraz spożywaniu posiłków, umiejscowione w centralnym punkcie kuchni. Wyspę można wykorzystywać dowolnie, nawet wstawiając w nią zlew do zmywania naczyń. Tego typu meble posiadają dwa rodzaje blatów marmurowe lub drewniane. Zaletą pierwszych jest odporność na zabrudzenia, natomiast drugich możliwość stałej renowacji i zmiany koloru. Ostatnio coraz częściej w kuchniach wykorzystywane są elementy z drewna. Uniwersalne blaty kuchenne drewniane produkowane w warszawie nadają się zarówno do wystroju nowoczesnego, skandynawskiego czy też rustykalnego. Drewno bardzo dobrze komponuje się z innymi materiałami. Blat może być zrobiony z drewna litego (w jednym kawałku) lub klejonego. W tym przypadku lepiej jest wykorzystać drugi rodzaj, ponieważ drewno klejone jest bardziej odporne na wilgoć, nie odkształca się i nie pęcznieje. Zabezpieczone lakierem lub olejem posłuży nam przez lata. Zaletą blatów drewnianych jest to, że jeśli powstaną na nim rysy można jest bez trudu zeszlifować i na nowo zabezpieczyć impregnatem.

Wyspa jest ciekawym rozwiązaniem na zagospodarowanie dużej kuchni. Jest to miejsce do przygotowywania ulubionych dań, spędzenie czasu z dziećmi, spotkań ze znajomymi. Pasuje do każdej aranżacji. Może z powodzeniem zastąpić stół kuchenny, a na pewno sprawi, że kuchnia będzie wyglądała oryginalnie i nowocześnie.