Rodzina – nawet ta najbardziej kochająca – miewa czasami problemy pomiędzy sobą i jest to całkiem normalna sprawa. Czasami jednak problemy te wymykają się spod kontroli i już całkiem zaczynają uniemożliwiać rodzinie kontakt oraz normalne rozmowy. W takiej sytuacji absolutnie nie powinno się zwlekać, ponieważ pomoc psychologiczna jest tutaj wskazana.

Terapia dla członków rodziny w Małopolsce

psychoterapia rodzinna krakówMoja rodzina zawsze zdawała mi się być bardzo zgrana i bardzo ją kochałam. Wydawało mi się, że między mną, moim mężem i naszymi dziećmi nigdy nie dojdzie do większego konfliktu, jednak myliłam się. Sama nie pamiętam, jak to się stało, że z dnia na dzień zaczęliśmy być wobec siebie tacy nieufni i codzienne rozmowy zastąpiły kłótnie. Przyznam, że myślałam, że to minie, jednak w pewnym momencie stwierdziłam, że tak dłużej już być nie może i że musze poszukać profesjonalnej pomocy dla nas wszystkich, bo nie chciałam, by sytuacja pomiędzy nami pogorszyła się jeszcze bardziej. Na całe szczęście wystarczył drobny research, aby odnalazła się dla nas w pełni profesjonalna psychoterapia rodzinna Kraków posiadał na swoim terenie placówkę, gdzie takie terapie były prowadzone i była ona ogromnie rekomendowana. Okazało się, że pracują tam ludzie naprawdę doświadczeni i mimo początkowej niepewności terapia, na której mogliśmy przepracować swoje problemy, okazała się być strzałem w dziesiątkę i najlepszą decyzją.

Kiedy w naszej rodzinie nie dzieje się najlepiej, decyzja o udaniu się na terapię bywa bardzo trudna i nie ma w tym nic dziwnego. Trzeba jednak liczyć się z tym, że znalezienie odpowiedniego specjalisty może być dla nas zbawienne i sprawi, że będziemy w stanie powoli i spokojnie odbudować nasze relacje i zrozumieć siebie nawzajem, tak więc warto.