Nietypowe szkolenia dla policjantów zaplanowała Komenda Główna Policji w Krakowie. Od przyszłego miesiąca funkcjonariusze mają zdobywać umiejętności, które na pierwszy rzut oka bardziej kojarzą się z profesją złodzieja niż stróża prawa.

Usługi ślusarskie dla policji

usługi ślusarskieMałopolska policja zamierza szkolić się w zakresie otwierania zamków bez użycia klucza, otwierania różnego rodzaju kłódek i zatrzasków, a także wejścia do budynków przy pomocy okien i otworów wentylacyjnych. Dodatkowa wiedza ma pomóc podczas szczególnie trudnych interwencji, kiedy niemożliwe jest działanie siłowe. Do przygotowania czterotygodniowego szkolenia zatrudniono pracowników profesjonalnej firmy świadczącej tanie usługi ślusarskie Kraków. Firmę wyłoniono w drodze przetargu, choć, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, zgłoszeń nie było zbyt wiele. Szkoleniem mają być objęci wszyscy funkcjonariusze służby czynnej, jednak ze względów logistycznych kurs zostanie poprowadzony w trzech turach. Chodzi o to, by wszyscy uczestnicy otrzymali szczegółową wiedzę i mogli wziąć udział w zajęciach praktycznych. O komentarz poprosiliśmy rzecznika krakowskiej komendy. – Nasze szkolenie jest nowatorskie w skali kraju, bo tego typu programy są już znane na świecie, przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych.

 

Tam zresztą poszli jeszcze dalej – uczą policjantów na przykład tak nietypowej profesji, jaką jest kowalstwo. Co zaskakujące, taka wiedza niejednokrotnie przydaje się potem podczas pracy. Liczymy, że także w Polsce nowatorskie szkolenia odniosą sukces – powiedział rzecznik.