W Polsce działa zdecydowanie więcej jednoosobowych działalności gospodarczych, które mogą mieć dowolną wielkość. Są prowadzone przez jedną osobę, w przeciwieństwie do różnych spółek, gdzie prezesów może być nawet kilku.

Czym się wyróżnia usługa księgowa?

obsługa księgowa spółek w warszawieZatrudniając samodzielną księgową w firmie, przedsiębiorca musi jej zapewnić nowe stanowisko pracy, wyposażyć je i zakupić odpowiednie oprogramowanie księgowe oraz zapewnić wynagrodzenie adekwatne do posiadanych umiejętności. W konsekwencji oznacza to sporą inwestycję na początek oraz wysokie wydatki co miesiąc z tytułu wynagrodzenia. Dlatego też nie każdy przedsiębiorca może sobie pozwolić na takie rozwiązanie, a alternatywą dla niego są biura rachunkowe. Obecnie w Polsce ich działa nawet kilkaset tysięcy, ponieważ znajdziemy je niemalże w każdym mieście i miasteczku, bo jest duże zainteresowanie nimi. Obsługa księgowa spółek w Warszawie jest bardzo popularna, ze względu na wygodę i też dużą ilość potencjalnych klientów. W stolicy jest naprawdę dużo firm i spółek, które mają swoje siedziby w centrum miasta, przez co potrzebują księgowych na wysięgnięcie ręki. W Warszawie biura księgowe zlokalizowane są w każdej dzielnicy, niemalże na każdej większej ulicy. Jedno biuro jest w stanie obsłużyć nawet kilkuset przedsiębiorców, gdyż zatrudniają po kilku głównych księgowych. Ze względu na większą ilość obowiązków, obsługa księgowa spółek jest znacznie droższa niż jednoosobowych działalności gospodarczych i zaczyna się już od sześciuset złotych.

Jeżeli spółka nie ma bardzo rozbudowanej struktury i nie zatrudnia więcej niż stu pracowników, to z powodzeniem usługi biura rachunkowego będą idealnie dopasowane. Ponadto będą kosztować mniej niż miesięczny koszt utrzymania głównego księgowego.