Aranżując pomieszczenia w domach czy mieszkaniach, warto zwrócić szczególną uwagę na zaplanowanie posadzki. Obecnie do wyboru jest wiele różnych metod – podłogi drewniane, laminowane, wykonane z płytek. Nowością na polskim rynku są też podłogi wykonywane z żywicy epoksydowej.

Żywica epoksydowa położona na gołym betonie

podłoga z żywicy epoksydowej wrocławCo prawda były one stosowane już znacznie wcześniej w halach przemysłowych, ale okazało się, że jest to też dobre rozwiązanie do domów i mieszkań. Jeśli w domu mieszkają alergicy, to zazwyczaj poszukują rozwiązań, które będą niwelować lub zmniejszać objawy alergii. Tu bardzo dobrze sprawdzają się posadzki żywiczne. Wynika to z faktu, że można je łatwo czyścić i gromadzą o wiele mniej kurzu niż tradycyjne posadzki. Dywan czy wykładzina zawsze będą gromadzić kurz, nawet jeśli są regularnie odkurzane to i tak znajdują się w nich roztocza. Tego problemu nie będzie, jeśli zastosuje się takie rozwiązanie jak podłoga z żywicy epoksydowej wrocław – taka posadzka jest niezwykle łatwa w utrzymaniu w czystości. W panelach drewnianych występują łączenia, które są idealnym miejscem do gromadzenia się kurzu, nawet jeśli są niewielkie. Tu również lepsze są posadzki żywiczne, bo one nie posiadają żadnych łączeń, więc kurz nie będzie się gromadził w trudno dostępnych miejscach. Okazuje się, że nawet częste mycie posadzek wykonanych z żywicy epoksydowej nie wpływa negatywnie na ich wygląd.

Każdy komu zależy na wygodzie w domu czy mieszkaniu, powinien postawić na posadzki epoksydowe. Co ciekawe, tego typu posadzki można kłaść nawet na goły beton. Dzięki temu wygląd danego pomieszczenia będzie nowoczesny. Jeśli chcemy wymienić posadzkę żywiczną na inną, nie trzeba jej zrywać. Nowy materiał można położyć na żywicy. Żywica epoksydowa stanowi bardzo dobrą izolację termiczną.