Blister to popularny rodzaj opakowania z tworzywa sztucznego. Wytwarzane są zwykle w handlu detalicznym. Są to opakowania transparentne, które doskonale podkreślają wartość pakowanego produktu. Z drugiej strony elementy promocyjne można nanieść za pomocą naklejek lub ulotek informacyjnych. Jest to idealne rozwiązanie, dla różnego typu produktów.

Zastosowanie opakowań blistrowych

opakowania typu blisterTypowym zastosowaniem opakowań blistrowych jest pakowanie tabletek. Dodatkowo sprawdzą się w szerokiej gamie artykułów – żarówek, drobnego sprzętu AGD, zabawek, kosmetyków, baterii, artykułów motoryzacyjnych i łazienkowych. Najnowocześniejsza technologia pozwala na uzyskanie odpowiedniej sztywności i zapewnia bezpieczeństwo produktu pomimo grubości folii. Opakowania typu blister posiadają szereg zalet, takich jak ochrona zawartości przed uszkodzeniem w transporcie, widoczność produktu bez wyjmowania z opakowania, atrakcyjna i łatwa ekspozycja w sklepie, możliwość zamówienia przejrzystość informacji o produkcji, wysoka jakość przy niskich kosztach, wysoka wytrzymałość, estetyka i funkcjonalność produktu, lekka i trwała oraz łatwa w obróbce z kompozytów. Wyróżnić możemy wiele rodzajów blistrów, w zależności od potrzeby. Na przykład blistry zamykane zszywkami wykonane są z folii PET lub PVC. Mogą składać się z dwóch oddzielnych sekcji złożonych ze sobą lub stanowić jedno opakowanie połączone zawiasami. Opakowanie zamykane na boczny zatrzask. Dzięki temu możemy wielokrotnie otwierać i pakować.

W przypadku dwustronnych blisterów, kartonik zastępuje arkusz folii aluminiowej, który można zakleić lub zamknąć wytłoczonym haczykiem, a obie części są połączone zawiasem. Ten typ zawartości umożliwia przeglądanie zawartości ze wszystkich stron przy zachowaniu jej poziomu bezpieczeństwa.