Jednym z najbardziej znanych elementów wyprawki dla każdego maleństwa jest zestaw pieluch tetrowych oraz flanelowych. Ich szerokie zastosowanie przy opiece nad dzieckiem od lat potwierdza, że pieluchy są niezbędnym elementem przy wychowaniu każdego maleństwa.

Pieluchy materiałowe, do czego służą?

Pieluchy flaneloweJedną z niepodważanych zalet pieluch z materiału jest to, że są wielokrotnego użytku. Wystarczy pieluchę wrzucić do pralki i wyprać aby na nowo można było ją użytkować. Pielucha może nam również pomóc przy wielu innych domowych obowiązkach. Choć mamy XXI wiek pieluszki flanelowe i tetrowe wcale nie zostały zapomniane. Aktualnie wielu rodziców decyduje się na zakup właśnie takich pieluch ze względu na ekologię oraz środowisko naturalne. Są również rodzice, których dzieci uczulone są na innego rodzaju materiały i w trosce o swoje maleństwo decydują się na używanie właśnie takich pieluszek. Czym zatem są pieluchy flanelowe? Z jakiego materiału powstają? Pieluchy flanelowe są wykonane ze stuprocentowej naturalnej bawełny. Najczęściej zakupić możemy materiał o wymiarach 70 × 80 cm, 60 × 60 cm. Najbardziej popularne i dostępne w sklepach są pieluszki w kolorze białym. Są tanie i bardzo łatwo dostępne. Ich cena waha się w okolicy 3 złotych za sztukę. Są również dostępne pieluszki w różnych kolorach i wzorach. Można je zatem dopasować do płci naszego dziecka. Co ważne barwiona flanela jest również w pełni bezpieczna dla naszego maleństwa, gdyż do produkcji używa się jedynie nieszkodliwych barwników. Oczywiście cena takich pieluszek jest nieco większa.

Pieluszki materiałowe znane są nam wszystkim z szerokiego spektrum zastosowań. To jak zostaną wykorzystane zależy jedynie od naszej pomysłowości. Wielu rodziców wykorzystuje je jako ręcznik, kocyk, przytulankę czy poduszkę.