Bardzo popularnym rozwiązaniem podczas wykonywania montażu paneli jest przyklejanie także określonego rodzaju listew przy ścianie. Ma to na celu nie tylko ukrycie mało estetycznych miejsc na styku ściany oraz podłogi, ale także odpowiednie ozdobienie pomieszczenia. Z tego też powodu warto jest sprawdzić dostępne modele listew.

Najlepsze listwy podłogowe

białe listwy podłogowe ozdobneZa każdym razem, gdy decydujemy się na montaż paneli podłogowych osoby, które zajmują się dokonywaniem doradztwa w tym zakresie sugerują nam zastosowanie różnego rodzaju listew. Najczęściej są one zbliżone wyglądem oraz kolorem do paneli podłogowych. Nie mniej jednak niekiedy można spotkać się z innym rozwiązaniem. Jest nim między innymi zakup listew, które posiadają wszelkiego rodzaju zdobienia. Może być to drobny, albo bardziej wyrazisty wzór. Kolor takich listew jest nieco inny, niż kolor podłogi. Przykładem takiego produktu mogą być między innymi białe listwy podłogowe ozdobne. Na ogół są one wybierane do pomieszczeń urządzanych w nowoczesnym stylu. Jednak dzięki odpowiedniemu uniwersalizmowi tego produktu świetnie sprawdzą się one także przy aranżacji wnętrz w sposób bardziej klasyczny. Z tego też powodu wiele osób decyduje się na ich zakup. Warto jest także zwrócić uwagę na kwestie związane z czyszczeniem tego rodzaju listew. Na ogół nie jest to specjalnie trudne. Wystarczy to tego użyć ściereczki z wodą i płynem do naczyń.

W ten sposób usuniemy nie tylko kurz, który będzie gromadził się na powierzchni listew, ale także wszelkiego rodzaju inne zabrudzenia. Warto jest w związku z tym co jakiś czas sprawdzać, czy listwy nie wymagają dokładnego umycia z zanieczyszczeń. Na białych listwach niestety najszybciej dojrzymy wszelkiego rodzaju mankamenty z tym związane, jednak dzięki swojemu kolorowi wyglądają one elegancko.