W dobie nowoczesnych sposobów ogrzewania coraz częściej osoby urządzające dom rezygnują z grzejników. Jednak w blokach i budownictwie wielorodzinnym wciąż są one standardem. Urządzając swoje wnętrze chcemy aby wyglądało ono jak najpiękniej – a grzejnik często nie pasuje do naszej koncepcji. Jak estetycznie go ukryć? 

Jak atrakcyjnie osłonić grzejnik?

atrakcyjne osłony grzejnikaAby estetycznie osłonić grzejnik, a jednocześnie zachować jego funkcjonalność, należy wybrać dedykowane do niego osłonę. Na szczęście nie jesteśmy już skazani na jeden wzór czy typ – atrakcyjne osłony grzejnika możemy teraz znaleźć w wielu sklepach. Takie maskownice znajdziemy w wielu wzorach i kolorach. Do nowoczesnych miejsc możemy dopasować białe, do tych bardziej awangardowych znajdziemy osłony z wyciętymi geometrycznymi kształtami. W ofertach firm pojawiają się także wzory ażurowe, z motywami liści i podobne. O czym należy pamiętać wybierając taką ozdobę? Przede wszystkim nie tylko o estetyce ale i o funkcjonalności. Maskownica musi być odpowiednio wykonana i dopasowana aby nie przeszkadzała w pracy grzejnika i nie izolowała go. Dlatego właśnie raczej wybiera się osłony z wycięciami, choć na rynku dostępne są także całkowicie zabudowane – wtedy trzeba upewnić się, że zostały one prawidłowo wykonane. Taką ozdobę kaloryfera oczywiście dobrze dopasować do jego rozmiaru – szczególne znaczenie ma to w przypadku starych, żeliwnych kaloryferów. Jeśli właśnie taki chcemy zasłonić – musimy upewnić się, że maskownica została do niego przeznaczona. 

Osłona kaloryfera to z pewnością jeden z oryginalniejszych i ciekawszych sposobów na dodatkowe upiększenie wnętrza. Szczególnie, jeśli mamy do czynienia z wnętrzem z rynku wtórego wymagającym odświeżenia oraz ze starym typem kaloryfera.