Popsuła mi się maszyna, a konkretniej żuraw. Musiałem znaleźć kogoś, kto go naprawi. Prędko okazało się jednak, że nie bardzo jest u kogo. Dopiero kolega pokazał mi nową firmę, która powstała dosłownie kilka miesięcy temu. Miałem szczęście, bo gdyby nie to, to bym musiał jechać nie wiadomo gdzie ze sprzętem.

Naprawa żurawi poszła ekspresowo

serwis i naprawa żurawiKiedy dotarłem na miejsce, okazało się, że naprawą i serwisem zajmuje się bardzo młody człowiek, najwyraźniej jednak doświadczony, bo od razu przystąpił do dzieła. Miałem wątpliwości, czy będzie wiedział, w jaki sposób zająć się tą solidną maszyną. On jednak ani przez chwilę się nie wahał. Przyjrzał się urządzeniu i oznajmił mi, na czym będzie polegał serwis i naprawa żurawi. Wiedziałem, że skoro ma taką kompleksową wiedzę, to nie mam się czego obawiać i spokojnie mogę zostawić maszynę pod jego opieką. Przyjechałem po nią kilka dni później i działała świetnie. Cieszę się, że ten znajomy pomógł mi znaleźć firmę, bo zostałbym bez jednego żurawia, a właśnie trwa budowa pewnego ciągu komunikacyjnego i nie mogę sobie pozwolić na zmniejszenie ilości sprzętu. Czasami pomoc pojawia się znikąd i to była właśnie taka chwila. Dobrze jest mieć znajomych, którzy znają się na rzeczy i mogą nas pokierować w odpowiednią stronę. Wcześniej, pamiętam, że jeździłem z usterkami do innego miasta, ale to też było dość niedaleko. Obecnie już ta firma chyba nie istnieje, bo nie mogłem jej znaleźć.

Swoją drogą będę musiał za jakiś czas pomyśleć także o zakupie nowego żurawia, gdyż mój obecny zaczyna się już po prostu coraz bardziej psuć i naprawiam jedną część, a za jakiś czas trzeba zająć się kolejną. To nie będzie miało niedługo po prostu sensu. Myślę, że trzeba pomyśleć o nowej inwestycji, bo mogę mieć inaczej problemy.