Najgorzej do pracy zawsze się wstaje z rana. Później już jakoś to leci. Dlatego zawsze na początku narzekam, a później już jakoś wytrzymuję te 8, lub czasem i więcej godzin. Szef nam zawsze od rana powtarza; zakładać obuwie robocze, bo to bardzo ważne, nie zapominać o tym.

Obuwie robocze nie może być zniszczone

obuwie roboczeMusimy mieć takie specjalne, wedle przepisów, żeby były bezpieczne do różnych prac. Mówi zawsze, że jak tylko nam się coś w nich zepsuje, to nie czekać, nie zwlekać, tylko mówić, przy najdrobniejszym pęknięciu nawet, bo w końcu producent obuwia roboczego musi z czegoś żyć he he. Nie no po prostu, każda najdrobniejsza dziurka przestałaby izolować stopę, i mogłaby się dostać do niej jakaś niepożądana sytuacja, a pracujemy w różnych miejscach, i tych substancji jest naprawdę wiele. Dlatego sklep z obuwiem roboczym jest dla nas bardzo ważny. Jesteśmy detektywami do takich spraw specjalnych, więc różne liquidy i płyny są u nas na porządku dziennym. Tak samo jak producent rękawic roboczych przy nas nie straci. Bez takich w ogóle nie możemy wejść do jakiegoś konkretnego miejsca. Przecież bardzo ważne jest, aby nie zatrzeć jakichkolwiek śladów, i nie zrobić plam, ani odcisków linii papilarnych. Dlatego rękawice ochronne to podstawa w tej pracy, plus jeszcze kilka innych przyrządów. Bez takich rękawic nie wolno nam niczego dotknąć, bo przecież sprawca jakiegoś zabronionego czynu mógł tego dotykać, i w ten sposób przeszkodzimy w jego ujęciu. Więc jest to absolutnie nieakceptowalne, chociaż przyznam, że cały dzień w takich rękawicach to trochę dłonie się pocą.

No ale od czego są nawilżające kremy i inne tego typu preparaty. Nie ma co narzekać na rękawice, ważne że praca ciekawa jest i codziennie przynosi coś nowego do zbadania i inspiruje. Nigdy się w niej nie nudzimy, boi zawsze się coś dzieje i mamy aż nadmiar atrakcji.