Wiele osób marzy o tym, by w ich domu zamieszkało zwierzę. Najpopularniejsze są oczywiście psy i koty, ale coraz częściej można spotkać również króliki, fretki czy szynszyle. Nasi puchaci przyjaciele mogą umilić nam życie i sprawić, że poczujemy się mniej samotni. Należy jednak pamiętać, że nie są one zabawkami, lecz żywymi stworzeniami, którym trzeba zapewnić odpowiednie warunki.

Jaką klatkę dla fretki wybrać?

duża klatka dla fretkiJeśli marzymy o zwierzaku, lecz z braku czasu nie możemy pozwolić sobie na zakup lub adoptowanie psa, z pewnością przyszły nam na myśl zwierzęta klatkowe, których nie trzeba wyprowadzać na spacer. Coraz popularniejsze stają się fretki – niewielkie, lecz bardzo ruchliwe zwierzątka, które chętnie spędzają czas w towarzystwie człowieka. Freta może stać się naszym wiernym towarzyszem życia, należy jednak pamiętać o zapewnieniu jej dobrych warunków. Duża klatka dla fretki to absolutna konieczność – zwierzątko to jest ruchliwe i potrzebuje przestrzeni dla siebie. Nawet jeśli większość czasu będzie spędzać, biegając po mieszkaniu, klatka przyda się, gdy wyjdziemy do pracy na kilka godzin. Pamiętajmy, że klatka musi mieć odpowiednio rozstawione pręty, tak by były bezpieczne dla zwierzęcia. Powinna się w niej znaleźć miseczka z jedzeniem oraz poidło, tak by zwierzę miało swobodny dostęp do wody i pokarmu. Przed zakupem klatki warto skonsultować się z doświadczonym doradcą klienta, który pomoże wybrać produkt odpowiedni dla naszej fretki.

Zwierzęta mieszkające w klatkach to towarzysze osób, które nie mogą poświęcać czasu na zajmowanie się psem czy kotem. Wśród takich zwierzaków wyróżniamy fretki – wesołe i ruchliwe towarzyszki codziennego życia. Zanim jednak zdecydujemy się na przyjęcie fretki pod swój dach, wyposażmy się w odpowiedniej wielkości i jakości klatkę, by zwierzę było bezpieczne.