Profesjonalna myjnia potrzebuje profesjonalnego wyposażenia, toteż w momencie w którym uznaliśmy iż czas podnieść standard usług, nowe i lepsze narzędzia były jednym z priorytetów. Największym problemem do tej pory były odkurzacze, które nie należały do zbyt wydajnych, toteż postanowiliśmy skupić się najbardziej na tym temacie.

Najnowocześniejsze odkurzacze do czyszczenia samochodów

dobry odkurzacz do myjniOd początku działalności używaliśmy najzwyklejszych samochodowych odkurzaczy ręcznych, które być może były wygodne, aczkolwiek wielokrotnie okazywały się niewystarczająco silne by móc czyścić tapicerki i wnętrze samochodów, zwłaszcza dywany które były najtrudniejsze do odkurzania, a jednocześnie wymagały go najczęściej. Wymiana była więc oczywista, choć dobry odkurzacz do myjni nie był wcale tak prosty do znalezienia, zwłaszcza że musiał spełniać wiele wymagań nie stawianych domowych odkurzaczom ogólnego przeznaczenia. Zdecydowaliśmy się w końcu na bardzo zaawansowany odkurzacz z bębnem wodnym, idealny do pracy w myjni z racji niepodatności na zalanie i wodoodpornej konstrukcji, ale również dużego ciągu oraz pokaźnej pojemności. Odkurzacz ten był zaprojektowany do pracy w warunkach zakładowych, więc posiadał wiele funkcji niespotykanych w normalnych odkurzaczach domowych. Mógł być używany jako dmuchawa do oczyszczania powierzchni z kurzu, gdyż umożliwiał odwrócenie ciągu powietrza, oraz jako natrysk ciśnieniowy po zamontowaniu odpowiedniej końcówki do wody.

Taki odkurzacz od razu przyśpieszył wszystkie prace, związane z wstępnym czyszczeniem wnętrza samochodów i odkurzania dywanów. Z racji iż takie prace należały do najbardziej podstawowych czynności jakie wykonywane są w myjni, udało się nam zaoszczędzić ogromną ilość czasu, poświęcanego na wykonywanie prac.