W przemyśle wykorzystuje się różne rodzaje bram. W halach magazynowych zazwyczaj ważne jest utrzymanie odpowiedniej temperatury powietrza. Właśnie dlatego nowoczesne bramy przemysłowe są ocieplane pianką poliuretanową. Uszczelnia się je na całym obwodzie, by nie dochodziło do wydostawania się na zewnątrz ciepłego powietrza z hali.

Zabezpieczenia dla bram wykorzystywanych w przemyśle

bramy przemysłowe rolowaneDobrze sprawdzają się tutaj bramy rolowane. Jeśli chodzi o bramy nieocieplane, to te mają najczęściej jednoczęściowe profile aluminiowe lub stalowe. Takie bramy jednoczęściowe są tańsze, dlatego stanowią dobrą alternatywę dla wielu przedsiębiorstw, w których izolacyjność termiczna nie jest koniecznością. Przeznaczenia bram przemysłowych są zróżnicowane. Warto postawić na takie rozwiązania jak bramy przemysłowe rolowane – wśród nich znajduje się np. brama ocieplana stalowa. Jest to brama, która składa się ze stalowych profili o wysokości około 10 cm. Tego typu brama jest wypełniana izolatorem ciepła. Izolator ten ma postać pianki poliuretanowej. W systemie uszczelnień górnych również wzmacnia się termoizolację. Wykorzystuje się tu specjalną uszczelkę nadprożową. Są też uszczelnienia boczne, które mają postać uszczelek szczotkowych. Dodatkowo występują uszczelnienia dolne w postaci uszczelek listwy dolnej. Każda brama rolowana musi być wyposażona w zabezpieczenia, które nie dopuszczą do odpadnięcia pancerza bramy.

Chodzi tu też o zabezpieczenia przed zerwaniem sprężyn bramy rolowanej oraz hamulec bezpieczeństwa, który jest zintegrowany w napędzie. Dodatkowymi zabezpieczeniami do bramy rolowanej mogą być lampy sygnalizacyjne, które bardzo przydają się w przemyśle. Brama rolowana może zostać wyposażona w fotokomórki, dzięki czemu będzie otwierać się automatycznie od razu po tym, jak wykryje przeszkodę przy wejściu.