Rękawice ochronne mają mnóstwo zastosowań. Używane są w medycynie, w salonach kosmetycznych, wykorzystywane są w zakładach pracy, oraz w modelarstwie. Wszędzie tam gdzie pojawia się możliwość doznania urazów po kontakcie z substancjami chemicznymi, lub tam gdzie wymagane jest używanie wysterylizowanych narzędzi, rękawice jednorazowe są wykorzystywane.

Najlepsze rękawice ochronne do pracy precyzyjnej

jednorazowe rękawice nitrylowe niebieskieW różnych zakładach pracy i ośrodkach medycznych używa się najróżniejszego rodzaju rękawic. Najpopularniejsze oczywiście pozostają najtańsze, gumowe rękawice jednorazowe, które przydają się wszędzie, choć nie są ani wytrzymałe, ani też nie zapewniają dużego komfortu podczas wykonywania zadań. W miejscach w których wymagana jest ochrona dłoni, aczkolwiek nadal potrzebna jest precyzja podczas pracy stosowane są jednorazowe rękawice nitrylowe niebieskie, które stanowią doskonałą alternatywę dla większości jednorazowych rękawic roboczych czy medycznych. Zapewniają one bowiem prawie całkowitą ochronę przed większością substancji szkodliwych i ograniczoną ochronę przed chemikaliami żrącymi, a po dokładnym odkażeniu można je stosować także podczas zabiegów medycznych. Są trwałe, i nie ulegają rozdarciu łatwo, a ich wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne pozwala na zastosowanie owych rękawic na stanowiskach pracy w których używane są narzędzia elektryczne.

Nie są to oczywiście najtańsze rękawice jakie można dostać, choć niejednokrotnie zdarza się iż z racji wysokiej wytrzymałości są używane wielorazowo, nawet jeśli są sprzedawane jako rękawice jednorazowego użycia. Zwłaszcza modelarze wykorzystujący farby emaliowe czy ciężkie farby olejne często używają takich rękawic do osłony dłoni podczas malowania za pomocą farb bardzo drażniących skórę.