Gazowe ogrzewacze wody to standard w wielu mieszkaniach. Były one jedynym źródłem ciepłej wody w miastach nie posiadających własnego ciągu ciepłowniczego, a w momentach były również używane jako urządzenia do grzania wody w systemach ogrzewania domowego. Starego typu piece nie należały jednak do szczególnie wydajnych i powodowały mnóstwo problemów.

Najnowocześniejsze gazowe piece do wody

ogrzewacze przepływowe wody warszawaNa szczęście, większość tych mankamentów została usunięta w nowych wersjach piecy, znacznie wydajniejszych i bezpieczniejszych niż stare, awaryjne ogrzewacze. Nowe ogrzewacze to urządzenia automatyczne, odpalane elektrycznie w momencie zwolnienia zaworu kranu do którego mają doprowadzać wodę, więc nie tylko nie zużywają gazu ciągle, ale również są o wiele bezpieczniejsze niż ręcznie odpalane piece. Nowoczesne ogrzewacze przepływowe są znacznie bardziej gabarytowe niż ich starego typu odpowiedniki. Nie zajmują już tyle miejsca, i często montowane są w taki sposób iż nie przeszkadzają w ogóle w poruszaniu się po pomieszczeniu. Do dziś w wielu osiedlach wykorzystywane są bardzo klasyczne ogrzewacze przepływowe wody Warszawa ma mnóstwo starych blokowisk, gdzie w mieszkaniach standardem są właśnie tego typu urządzenia. Oczywiście, same ogrzewacze są wymieniane co jakiś czas na nowsze i lepsze modele, aczkolwiek zasada ich pracy nie różni się od starego typu pieców.

Z racji iż uruchamiają się automatycznie i działają tylko w momencie gdy potrzebna jest ciepła woda, są uważane za bardzo wydajne, i oszczędne, maszyny, nie generujące nadmiernie wysokich kosztów gazu czy energii elektrycznej. Mogą być zamontowane w każdym mieszkaniu, a zazwyczaj jedynym wymaganiem jest dobrze wentylowane pomieszczenie i dopływ energii elektrycznej czy gazu do urządzenia.