Ostatnio wygrałam trochę pieniędzy w totka oraz postanowiłam zainwestować trochę w akcje oraz obligację. Zakupiłam też ogromną działkę pod budowę domu z ogromnym ogrodem. Ale musiałam jakość zabezpieczyć teren, skoro go kupiłam to nie chciałam, aby chodził po nim kto tylko zechce.

Jak wyglądają nowoczesne ogrodzenia?

Nowoczesne ogrodzeniaNie chciałam ogradzać od razu ładnym płotem, który byłby już tam na stałe, tylko tak prowizorycznie ogrodzić. Bo jeszcze nie wiedziałam z której strony będzie przód domu, by zrobić furtkę i bramę wjazdową. A zakładając od razu gotowy płot musiałbym od razu zdecydować, a budowa domu jest na razie odłożona w czasie. Zacznę prace gdzieś dopiero na przyszły rok, więc jest trochę czasu. Znajomy mi doradził bym powbijała belki drewniane, bez żadnej obróbki, to znaczy pocięte, proste drzewa (takie kołki) oraz dookoła wykorzystała siatki leśne. To miało wyglądać jak ogrodzenia, które są w lesie. Widziałam jak one wyglądają, więc wiedziałam co znajomy ma na myśli. Montaż ogrodzenia jest dość szybki, bardzo mało czasu nam to zajęło, po zdobyciu wszelkich materiałów do tego. Więcej czasu zajęło mi pozyskanie takich belek, ale mając znajomości w nadleśnictwie to udało mi je kupić po przystępnej cenie. Z kolei był problem z siatką, bo potrzebowałam takiej szerokiej siatki z dużymi, kwadratowymi otworami, a nie jak te tanie i nowoczesne ogrodzenia mają bardzo niewielkie kwadraciki. Niestety nie mogłam nigdzie dostać takiej siatki leśnej, więc musiałam poszukać innego rozwiązania. Belki, które kupiłam przeznaczyłam na opał, więc się nie zmarnowały.

W jednym ze sklepów z ogrodzeniami, zaproponowano mi ogrodzenia panelowe producent bardzo je zachwalał oraz za jeden metr kwadratowy była przystępna cena, nawet nie potrzebowałam żadnych kołków, każda z palet miała na dole dwa kolce, które można było wbić w ziemię, a po bokach były niewielkie otwory, okrągłe, więc każdą z palet można było połączyć drucikiem. Zatem musiałam jeszcze kupić spora długość drucika o dość grubej objętości. W ciągu dwóch dni stał już płot.