Samochody które przerabiane są na mobilne przestrzenie robocze, takie jak naprawcze serwisy samochodowe czy punkty wulkanizacyjne są coraz częściej spotykane na ulicach. Możliwość wykonania napraw na miejscu jest bowiem bardzo atrakcyjna dla mnóstwa klientów, toteż załogi które oferują takie usługi nie narzekają na brak zajęcia.

Zabudowa samochodów warsztatowych

zabudowa samochodów serwisowychSkonwertowanie przestrzeni transportowej samochodu na przestrzeń roboczą jest zajęciem które może być bardzo proste i przyjemne, jeśli wykonywane jest w samochodzie który może być łatwo modyfikowany, lub być prawdziwie epickim zadaniem, wymagającym ekstensywnej pracy i czasu. Zabudowa samochodów serwisowych polega bowiem na przygotowaniu pojazdu do wykonywania w nim prac ręcznych i narzędziowych, naprawy i odnowy elementów samochodowych, czy nawet wulkanizacji opon. Potrzebne są więc szafki narzędziowe oraz przegrody na elementy zamienne oraz wyposażenie naprawcze, stoły do wykonywania zadań, oraz wiele innych drobnych, aczkolwiek niezbędnych, akcesoriów do samochodu. Najczęściej konwertowane są samochody dostawcze, gdyż bywają najłatwiejsze do modyfikacji, i nie wymagają bardzo dużego nakładu pracy. Ich przystępne ceny również mają znaczenie, toteż większość konwersji przeznaczona jest właśnie do tego rodzaju pojazdów. Można jednak w taki sam sposób modyfikować małe samochody ciężarowe i dostawcze, zwłaszcza te które posiadają boxy w przestrzeni transportowej, ułatwiające montaż wszelkiego rodzaju wyposażenia.

Takie przestrzenie transportowe mogą być również montowane w samochodach dostawczych, jeśli takowe nie posiadają zamkniętej ładowni, w której można ustanowić warsztat. Nie jest to szczególnie trudne zadanie, i może nieraz być doskonałym sposobem na zagospodarowanie samochodu.