Otwierając nowy obiekt, nie spodziewaliśmy się zbyt wielu zdarzeń, dlatego monitoring stacjonarny był podstawowy. Był przeznaczony bardziej jako pomoc dla ochroniarzy obiektu, niż jako faktyczne zabezpieczenie. Jednak po kilku miesiącach funkcjonowania, musieliśmy przemyśleć takie rozwiązanie, bo okazało się mało skuteczne.

Zaawansowane kamery do monitorowania

kamery cctvWbrew powszechnej opinii, nieuczciwi klienci zdarzają się często, a zadania pracownika ochrony nieraz bywają trudne. Na naszym obiekcie było o wiele więcej zdarzeń z takimi klientami niż początkowo zakładaliśmy, a podstawowy system monitoringu był zbyt ograniczony. Pracownicy przede wszystkim wskazywali kamery cctv, które nieraz działały zbyt wolno, by mogli oni reagować sprawnie i szybko. Biorąc pod uwagę wszelkie skargi pracowników, postanowiliśmy usprawnić monitoring tak, by zapewnić jak największe pokrycie terenu obiektu. Oprócz kamer wysokiej jakości, zarówno zwykłych jak i obrotowych, na środku obiektu została zamontowana tuba, dzięki której operator monitoringu mógł obserwować dowolne miejsce bez przeszkód, jak również na bieżąco przesyłać informacje pracownikom na hali. Jakość obrazu poprawiła się na tyle, że wszelkie sporne sytuacje mogły być odtworzone bez przeszkód. Nowe kamery wymagały także większych dysków do rejestratora, gdyż obraz o lepszej jakości zajmował oczywiście o wiele więcej miejsca niż ten zapisywany ze starego typu kamer, aczkolwiek był to niewielki wydatek, na dodatek usprawniający działanie całego systemu.

Od czasu usprawnienia monitoringu, pracownicy odnotowali znaczny spadek zdarzeń na obiekcie. Również samo monitorowanie stało się łatwiejsze. Po instalacji tuby, kamer obrotowych i wypełnieniu luk w pokryciu obiektu, operatorzy nie mają problemu z obserwacją.