Kierowcy samochodów wysokiej klasy często zlecają malowanie fabryczne lakierem zarezerwowanym wyłącznie dla producenta samochodu. Jest to sposób na nadanie pojazdom unikalnego wyglądu, niemożliwego do skopiowania z racji lakieru, którego nie można dostać nigdzie indziej w tym samym odcieniu i stopniu połysku.

Ceramiczna powłoka do lakieru samochodowego

zabezpieczające powłoki ochronne na lakierTakie lakiery wymagają jednak znacznie poważniejszej ochrony, gdyż należą do bardzo delikatnych i łatwych do uszkodzenia. Zdarza się iż nawet najlepsze woski nie są wystarczająco skuteczne w ochronie lakieru przed uszkodzeniami, jakie mogą wystąpić podczas jazdy, toteż kierowcy pojazdów posiadających taki lakier stosują znacznie nowocześniejsze i skuteczniejsze metody ochrony. Zabezpieczające powłoki ochronne na lakier samochodowy to jeden z najnowszych i najbardziej skutecznych sposobów ochrony delikatnego lakieru samochodowego przed uszkodzeniem. Jest to warstwa cienkiego materiału ceramicznego, całkowicie przezroczystego, która doskonale osłania lakier przed zarysowaniem po kontakcie z pyłem drogowym, ale również stanowi ochronę przed wodą i promieniami słonecznymi, dwoma czynnikami które powodują największe uszkodzenia lakierów, i są główną przyczyną matowienia czy nawet powstawania dziur w lakierze.

Woda nie utrzymuje się na powierzchni ceramicznych powłok i spływa po niej nie pozostawiając osadu, a sama powłoka doskonale odbija szkodliwe promienie słoneczne, dzięki czemu lakier jest całkowicie osłonięty przed praktycznie wszystkimi czynnikami które mogą doprowadzić do jego uszkodzenia. Powłoki ceramiczne nie muszą być polerowane i zachowują wygląd przez bardzo długi czas. W razie potrzeby, preparaty do odnawiania ceramicznej powłoki na karoserii są dostępne w każdym salonie samochodowym.