Koledzy taksówkarze rzadko wymieniali ładowarki w samochodach elektrycznych, gdyż wedle nich, spełniały one swoje zadanie wystarczająco dobrze by nie przejmować się szybkością ładowania czy innymi cechami utrudniającymi ich używanie. Fakt iż można było te ładowarki podłączyć do dowolnego źródła prądu w bazie czy w domu był dla wielu kolegów wystarczająco dużą zaletą.

Najnowocześniejsze kompaktowe ładowarki do pojazdów

przetestowana domowa ładowarka do samochodu elektrycznegoPowolne ładowanie oraz dość mierna jakość szybko jednak dawały o sobie znać, zwłaszcza podczas intensywnego używania ładowarek w trakcie pracy. Nieraz zdarzało się iż ulegały one awariom, zmuszając kolegów do wypożyczania ładowarek od innych kierowców, jeśli chcieli w ogóle tego dnia wyjechać w trasę. Koledzy zaczęli więc coraz częściej wymieniać fabryczne ładowarki na znacznie lepsze, nowsze ładowarki do samochodów. Nowoczesna, przetestowana domowa ładowarka do samochodu elektrycznego ma takie same kompaktowe gabaryty jak fabryczna wersja, a czasem nawet i mniejsze. Mimo to, posiada znacznie szybszy czas ładowania ogniw oraz wyższe napięcie w trakcie uzupełniania akumulatorów, aczkolwiek ma także wbudowane zabezpieczenia, dzięki którym można z łatwością uniknąć większości awarii, jakie mogą mieć miejsce w trakcie ładowania samochodu takimi ładowarkami.

Z racji swoich kompaktowych gabarytów, mogą być zabierane w trasę w każdym bagażniku bez najmniejszego problemu, tak samo jak ich podstawowe warianty, toteż równie dobrze nadają się do poważniejszego użytku niż tylko ładowanie samochodu w domowym garażu. Ładowarki te są dość tanimi urządzeniami, dlatego razem z kolegami szybko stwierdziliśmy iż opłaca się zaopatrzyć w taki sprzęt zaraz po zakupie elektrycznego samochodu. Dołączane do niego zwykłe ładowarki mogą być wtedy używane jako urządzenie awaryjne.