Drukarki do etykiet przydają się w wielu różnych branżach. Najczęściej są one oczywiście wykorzystywane w sklepach spożywczych i użytkowych, gdzie służą do tworzenia etykiet reklamowych czy też użytkowych, jak również do wszelkiego rodzaju informacji dodatkowych na produkty. Są również obecne w wielu firmach kurierskich, gdzie używane są do drukowania etykiet do przesyłek i paczek, przewożonych przez kurierów.

Ręczne drukarki do etykiet sklepowych

drukarki etykiet w gdańskuW sklepach mają jednak największe zastosowanie, więc i w naszym markecie każdy kierownik działu jest wyposażony w takie urządzenie, pozwalające na drukowanie dowolnego rodzaju etykiet, potrzebnych w danym momencie. Początkowo używaliśmy dość prostych drukarek o ograniczonych możliwościach, aczkolwiek w miarę rozwoju sprzętu mogliśmy zamówić najnowocześniejsze drukarki etykiet w Gdańsku, u krajowego producenta sprzętu elektronicznego i sklepowego. Drukarki te wyprzedzają stare modele na każdym polu, i są od nich zdecydowanie wygodniejsze. Przede wszystkim, mają duży i czytelny ekran dotykowy, zastępujący dotychczasowo standardową klawiaturę i mały ekran analogowy, które nie był ani wygodny, ani też szczególnie czytelny. Drukarka jest też zauważalnie dokładniejsza, i pozwala na wydruk zarówno na normalnej taśmie sklepowej, samoprzylepnej, czy nawet bardziej niestandardowych rodzajach taśm do wydruków.

Mimo wygodnego rozmiaru i dużych możliwości, drukarka ta jest bardzo atrakcyjna cenowo, i bywa tańsza niż niejedna drukarka zagraniczna, która nie ma podobnie dużych możliwości i zalet. Łatwość jej obsługi jest ogromną zaletą, zwłaszcza dla osób nie mających zbyt dużego doświadczenia w obsłudze tego typu sprzętu, a możliwość zaprogramowania całkowicie spersonalizowanych etykiet na samym urządzeniu oszczędza mnóstwo czasu i pracy przy komputerze.